Biblioteka

1401, 2025
Zimowe zabawy z klasą 1a – zdążyliśmy przed roztopami!

Zimowe zabawy z klasą 1a – zdążyliśmy przed roztopami!

Zimowe zabawy z klasą 1a – zdążyliśmy przed roztopami!  Korzystając z tego, że spadł śnieg, klasa 1a zrealizowała część zadań z modułu 2 – zimowego, w ramach projektu edukacyjnego "Książka o każdej porze roku". Choć zimowa aura nie trwała długo, udało się w pełni wykorzystać ten czas na świeżym powietrzu!  Dzieci podjęły próbę ulepienia bałwana, ale śnieg niestety nie chciał się kleić – co wcale nie popsuło im humorów! Były za to emocjonujące skoki w dal na śniegu, rozgrywki grupowe i zabawa w zostawianie śladów. Na szczęście zdążyliśmy z tymi aktywnościami, bo śnieg szybko zniknął, a po zimowych zabawach zostały tylko wspomnienia. Wkrótce dzieci będą czytać książki o tematyce zimowej i wezmą udział w zajęciach plastycznych.  #KsiążkaOKażdejPorzeRoku #NPRCZ #MinisterstwoEdukacjiNarodowej

1301, 2025
Sala 14a naszą nową (tymczasową) biblioteką:)

Sala 14a naszą nową (tymczasową) biblioteką:)

Z przykrością informujemy, że nasza biblioteka została zalana i byliśmy zmuszeni ją opuścić. Jednak nie poddajemy się i już zorganizowaliśmy tymczasową przestrzeń w sali 14A, która stała się naszą nową siedzibą. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci! W sali 14A przygotowaliśmy miejsce na książki zakupione w ramach programu NPRCZ i niektóre lektury.  To również przestrzeń, gdzie można miło spędzić czas  na zabawie. Na chętnych czekają gry sprawnościowe i pomysły na prace plastyczne. Czekamy na Was z uśmiechem w naszej tymczasowej, ale równie przyjaznej bibliotece! A my czekamy na nową piękną, wyremonotowaną  bibliotekę. 

1812, 2024
Dzień Koziołka Matołka z grupą 0C

Dzień Koziołka Matołka z grupą 0C

Dziś, wspólnie z przedszkolakami z grupy 0c, świętowaliśmy „Dzień Koziołka Matołka” w ramach projektu "Nietypowe Dni Kreatywne", organizowanego we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.    Dzieci z zainteresowaniem poznawały przygody Koziołka Matołka w jego pełnej wyzwań podróży do Pacanowa.  W ramach zajęć układały, rysowały i wędrowały przez specjalnie przygotowany tor przeszkód, wcielając się w rolę dzielnego koziołka.  Na koniec, wytrwale poszukiwały Pacanowa na mapie Polski... i udało się! Pacanów został odnaleziony!

1712, 2024
Kolejne zakupy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafiły do biblioteki!

Kolejne zakupy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafiły do biblioteki!

Drodzy Czytelnicy! W ramach programu NPRCz nasza biblioteka wzbogaciła się nie tylko o nowe książki,  ale także o wygodne siedziska dla dzieci oraz głośnik, który umili nasze wspólne spotkania.  To nie wszystko! Już wcześniej zakupiliśmy teatrzyk kamishibai z kartami, regały oraz tablicę przesuwną, która wielokrotnie sprawdziła się w dekoracji szkoły i biblioteki. Zapraszamy do odwiedzin – z nami czytanie i zabawa stają się jeszcze przyjemniejsze! 

1712, 2024
Chatka z piernika i adwentowe czytanie:)

Chatka z piernika i adwentowe czytanie:)

Dzieci z klasy 1b codziennie z radością kontynuują adwentowe czytanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Adwentowe czytanie na Święta". Po przeczytaniu opowiadania "Chatka z piernika", znalazły również czas na twórczą zabawę – przyozdabianie pięknej, dużej piernikowej chatki. Kolorowe dekoracje i własnoręcznie wykonane, świetne piernikowe ludziki dodają chatce uroku i tworzą magiczny, świąteczny klimat. Wspólne czytanie i praca nad chatką to nie tylko doskonała zabawa, ale także sposób na rozwijanie kreatywności i budowanie ciepłej, klasowej atmosfery.  GRATULUJEMY!

1712, 2024
Biblioteka pod drzewem

Biblioteka pod drzewem

Nowość w naszej bibliotece! Z radością informujemy, że pieczątka z logo naszej biblioteki jest już gotowa i dumnie sygnuje książki zakupione w programie NPRCZ.  Piękna i wyjątkowa, nawiązująca do logo szkoły oraz naszego patrona, idealnie wpisuje się w charakter "Biblioteki pod drzewem". Teraz każda książka w naszej bibliotece będzie nosić ten symbol – znak naszej wspólnej tożsamości i pasji do czytania!  Zapraszamy do odwiedzin i odkrywania książek z nowym, wyjątkowym znakiem! 

1612, 2024
Trzecioklasiści odkrywają Grecję z "Rzepami"!

Trzecioklasiści odkrywają Grecję z "Rzepami"!

W ramach projektu Nasza Mała Biblioteka, klasa 3a omówiła kolejną książkę – Rzepy autorstwa greckiej pisarki Ewi Jerokosty. Dzieci z zaciekawieniem poznawały treść tej niezwykłej historii, a także szukały Grecji na mapie, dowiadując się więcej o kraju związanym z autorką. Z ochotą  przystąpiły również do rozwiązywania literackich łamigłówek. Projekt Nasza Mała Biblioteka, realizowany w ramach NPRCz, to wspaniała okazja, by rozbudzać w dzieciach miłość do literatury, poszerzać ich horyzonty oraz rozwijać kreatywność! 

1612, 2024
Pierwszoklasiści w krainie książek:)

Pierwszoklasiści w krainie książek:)

"Pierwszoklasiści odebrali dziś swoje wyjątkowe wyprawki z biblioteki!  W ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” dzieci otrzymały książki, które z pewnością zainspirują je do odkrywania świata literatury.  Przy okazji obejrzały i zaproponowały do przeczytania kilka historii z nowych książek, zakupionych w ramach programu NPRCZ. Nie mogło zabraknąć też wypożyczeń – tym razem na święta!  Życzymy miłej lektury i magicznych chwil z książkami!"

1112, 2024
Stało się!  619 książek trafiło do biblioteki szkolnej

Stało się!  619 książek trafiło do biblioteki szkolnej

Stało się!!! Wszystkie książki zakupione do biblioteki szkolnej, w ramach programu rządowego NPRCZ, zostały już opracowane – pieczątki (nawet trzy!) przybite, kody naklejone, numery wstawione.  Dzięki wsparciu Pani Kasi i Pani Joli, nasza bibliotekarka uwijała się, by książki jak najszybciej trafiły na półki, a stamtąd prosto w ręce - te małe, większe i całkiem duże! Ogromne wsparcie przy opracowywaniu książek zapewniły również Agata i Edyta, które z zapałem pomagały przy każdej możliwej okazji. I mamy!!!  619 książek – wybranych specjalnie dla naszych przedszkolaków i starszych uczniów. Wyjątkowych, bo zamówionych na życzenie i w odpowiedzi na sugestie czytelników. Pracy przy tym było mnóstwo, ale widok zadowolonych dzieci wynagradza wszystko!  Serdecznie zapraszamy do biblioteki – Wasze nowe, ulubione historie już na Was czekają! NPRCZ MinisterstwoEdukacjiNarodowej  

1112, 2024
Kłamczusiaki w klasie 2 b

Kłamczusiaki w klasie 2 b

Dzisiaj w klasie 2b odbyło się kolejne spotkanie w naszym niezwykłym Miasteczku Humorkii! Tym razem dzieci miały okazję wysłuchać książki "Kłamczusiaki" z serii Humorki. Po wspólnej lekturze rozmawialiśmy o kłamstwie – dlaczego czasem się pojawia, jakie może mieć konsekwencje i dlaczego warto mówić prawdę. Uczniowie stworzyli portrety bohaterów i odegrali scenki z ich udziałem, wykorzystując kreatywne budowle z klocków LEGO. D Serdecznie dziękujemy Pani Lidce za pomoc w realizacji tego działania i wsparcie podczas zajęć.

1012, 2024
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 4-8 pt.: „Nie czekaj – pomagaj!”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 4-8 pt.: „Nie czekaj – pomagaj!”

Z radością informujemy, że rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Nie czekaj – pomagaj!”, organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) dla uczniów klas 4-8. Konkurs miał na celu promowanie idei dawstwa szpiku oraz zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym. Prace były wykonywane zarówno samodzielnie przez uczniów, jak i na lekcjach religii. Prace konkursowe oceniała pani pielęgniarka, która doceniła kreatywność, zaangażowanie oraz przesłanie każdej pracy. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Dyrekcję  szkoły. Wyniki konkursu: I miejsce: Amelia Seta II miejsce: Iga Pajączkowska III miejsce: Julia Gostkowska-Szyszka Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Chmielewska, Marlena Milewczyk, Mariusz Jarzębiński, Hana Paczuła, Zofia Kutzmar, Julia Czekała, Ignacy Boryło. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym! Prace zostały zaprezentowane podczas Kiermaszu Świątecznego, gdzie mogły być podziwiane przez gości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w promowanie idei pomocy oraz wkład w realizację działań NPRCz!

0212, 2024
"Dziewczynka i miś"

"Dziewczynka i miś"

Klasa 3a kontynuuje swoją przygodę z projektem edukacyjnym Nasza Mała Biblioteka. W listopadzie uczniowie zapoznali się z książką Dziewczynka i miś, autorstwa macedońskiego pisarza Vane Kosturanova. Ta wzruszająca opowieść o przyjaźni i wspólnych przeżyciach stała się inspiracją do kolejnych twórczych działań w klasie. Po omówieniu książki dzieci przystąpiły do  wypełniania zadań w lekturniku oraz wykonania misiów z masy solnej, w ramach zadania konkursowego. Uczniowie wykorzystali swoje pomysły i zdolności manualne, tworząc wyjątkowe prace. Każdy miś był inny, pełen indywidualnego charakteru i dziecięcej wyobraźni. Gotowe misie zostały sfotografowane, a zdjęcia przesłaliśmy na konkurs organizowany w ramach projektu. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

0212, 2024
Konkurs „Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”

Konkurs „Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”

Konkurs „Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja” Z radością informujemy, że czwarta edycja konkursu „Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”, organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Plecaka, zakończyła się sukcesem! Na konkurs wpłynęło 20 inspirujących prac, w których uczniowie zaprezentowali swoje pasje w sposób pełen kreatywności i energii. Wszystkie prace zawierały element „WOW”, który zachwycił jurorów. Różnorodność pasji – od najmłodszych po najstarszych W konkursie udział wzięli uczniowie klas od 1 do 8, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem dzielili się swoimi zainteresowaniami. Wśród przedstawionych hobby znalazły się takie aktywności jak: czytanie, malarstwo, wędkarstwo, pływanie, taniec, i wiele innych. Każda praca była odzwierciedleniem wyjątkowej osobowości młodych twórców i ich pasji, które „dodają im skrzydeł” na co dzień. Fundatorzy i misja konkursu Organizatorem i fundatorem nagród była Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków oraz BIC Polska. Misją fundacji jest inspirowanie młodych ludzi do odkrywania swojego potencjału i odważnego dzielenia się nim ze światem. Motto fundacji brzmi: „Zbuduj i miej odwagę pokazać swój kontynent, aby mogła go poznać cała planeta. W swoim plecaku masz moc i skrzydła do lotu. Pomożemy Ci je odkryć.” Dzięki tej idei każdy z uczestników mógł poczuć się wyjątkowo, rozwijając swoje umiejętności i talenty. Gratulacje dla uczestników Swoje „skrzydła do lotu” odkryli następujący uczniowie: Zosia, Agata, Bianka, Julia, Dominik, Łucja, Milena, Anastazja, Wiktoria, Nikola, Agata, Konstancja, Joanna, Zosia, Ola, Hania, Witek, Iga i Zuzia, Felek, Łukasz, Szymon, Marlena Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych prac i odwagi w pokazaniu swoich pasji! Prace plastyczne zostały wysłane do organizatorów… teraz czekamy z niecierpliwością na nagrody. Dziękujemy organizatorom za możliwość realizacji konkursu w naszej szkole.   

0212, 2024
Julka i Szpulka

Julka i Szpulka

Dziś w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty czytelnicze dla klas drugich, zorganizowane z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej. Gościliśmy Panią Maję Strzałkowską, autorkę serii książek Julka i Szpulka, która w interesujący sposób wprowadziła dzieci w świat literatury i detektywistycznych zagadek. Podczas warsztatów uczniowie z klasy 2a mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zadaniach rozwijających ich kreatywność i logiczne myślenie. Dzieci wcieliły się w rolę małych detektywów, rozwiązując zagadki zarówno w swoich klasach, jak i w bibliotece. Warsztaty były pełne emocji i świetnej zabawy! Klasa 2b miała okazję dowiedzieć się, jak powstaje książka – od pomysłu, przez proces pisania, aż po druk. Dzięki tej wyjątkowej lekcji uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak wygląda praca pisarza oraz jak wiele wysiłku i pasji wymaga tworzenie książek. Warsztaty z Panią Mają Strzałkowską były nie tylko edukacyjne, ale także bardzo inspirujące. Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za organizację tego wydarzenia oraz Pani Mai Strzałkowskiej za wizytę, która z pewnością zostawiła ślad w sercach dorosłych i uczniów.

2611, 2024
Nowości czytelnicze dla najmłodszych

Nowości czytelnicze dla najmłodszych

 Drodzy Czytelnicy! W ostatnim czasie zakupiliśmy, w ramach programu NPRCz,  nowe książki dla najmłodszych czytelników. Opracowane i opatrzone odpowiednimi pieczątkami, już czekają na Was na bibliotecznych półkach! Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki – znajdziecie tu dużo wspaniałych historii do wspólnego czytania!