Biblioteka

0712, 2023
"Biblioteka pełna życia: Gry i zabawy dla każdego!"

"Biblioteka pełna życia: Gry i zabawy dla każdego!"

W bibliotece, podczas przerw, zdecydowanie nie panuje monotonia i cisza. Uczniowie chętnie wybierają to miejsce, aby spędzić czas w sposób aktywny i kreatywny. Angażują się w różnorodne aktywności, takie jak planszówki  i gry karciane, układanie klocków czy czytanie różnych książek.  Świąteczny wystrój  tworzy przyjemną dla odpoczynku  atmosferę.

0612, 2023
Już są! Takie prezenty na Mikołajki

Już są! Takie prezenty na Mikołajki

Cieszymy się ogromnie, że otrzymaliśmy fantastyczne gry w zamian za Talenciaki! Nasza biblioteka  została wzbogacona o nowe tytuły, które błyskawicznie zyskały uznanie wśród dzieci. Pierwsze planszówki zostały otwarte, szczególnie popularna okazała się gra Mafia, która już zdobyła miano ulubionej. W imieniu wszystkich dzieci chcielibyśmy serdecznie podziękować za Talenciaki i wspaniałą możliwość poszerzenia naszej kolekcji gier. Dzięki Wspólnemu zaangażowaniu  mamy jeszcze więcej sposobów na wspólne, radosne chwile. DZIĘKUJEMY!  

0612, 2023
Dzień Anioła

Dzień Anioła

Uczniowie z klasy 3b zrealizowali ostatnie zadanie w ramach projektu Czytamy z klasą. Lekturki spod chmurki" tzw. zadanie dobroczynne. W czasie Andrzejek przeprowadzili losowanie osób, dla których przez kolejny tydzień  mieli stać się Aniołami.  Cała akcja miała być utrzymana w tajemnicy, co dodawało jej wyjątkowego uroku:)  Przez  tydzień uczniowie obdarowywali się nawzajem gestami, uśmiechami, a nawet ukrytymi liścikami i słodyczami schowanymi gdzieś w plecach podopiecznych. Atmosfera w klasie była napełniona radością i tajemniczością, a uczniowie zdawali się doskonale sprawować w roli Aniołów. Wspaniałym finałem akcji było świętowanie Dnia Anioła, które miało miejsce 6 grudnia. W tym szczególnym dniu uczniowie i wychowawczynie wzajemnie wręczyli sobie piękne figurki aniołków, wykonane na szkolnej drukarce 3D. Te piękne gesty wzajemnej troski i dobroci na pewno pozostaną w pamięci uczniów. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Ł. za stworzenie wyjątkowych aniołków, które dodatkowo uświetniły to niezapomniane wydarzenie. 

0612, 2023
Mikołajki w bibliotece

Mikołajki w bibliotece

Dzisiaj w naszej bibliotece panowała niezwykła atmosfera, gdyż gościliśmy liczne grono małych Mikołajów. Przedszkolaki, wraz z Paniami Bibliotekarkami, świętowały Mikołajki pełne magii i radości. Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać uroczej opowieści zatytułowanej "O Wilku, który nie lubił świąt", która wprowadziła je w świąteczny nastrój. Nie zabrakło również teatru kamishibai, gdzie maluchy z fascynacją obejrzały i wysłuchały historii zatytułowanej "Prezenty świętego Mikołaja". Spotkanie to było nie tylko okazją do rozwoju wyobraźni, ale także do zapoznania się z literaturą o tematyce świątecznej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi refleksjami. Na zakończenie każde dziecko otrzymało świąteczne domki do samodzielnego złożenia. To nie tylko kreatywna zabawa, ale również praktyczny gadżet, w którym maluchy mogą schować swoje ulubione słodycze i inne niespodzianki. Całe wydarzenie było pełne uśmiechów i radości, tworząc wyjątkową atmosferę przedświątecznego czasu.

2911, 2023
Nasi milusińscy

Nasi milusińscy

Milusińscy naszych uczniów oraz ilustracje do książki "Psie troski". Gratulujemy uzdolnionym uczniom i czekamy na ogłoszenie wyników!

2411, 2023
"Wszystkie Misie nasze są"

"Wszystkie Misie nasze są"

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, nasza biblioteka  zamieniła się w krainę radości, przyjmując w swoich progach przedszkolaki z grupy 0C wraz z ich wiernymi towarzyszami - misiami. Ku uciesze najmłodszych czytelników Kółko Biblioteczne przygotowało krótką scenkę zatytułowaną "Wszystkie misie nasze są". Następnie przedszkolaki wsłuchały się w opowiadanie o Misiu Paddingtonie, małym niedźwiadku, którego przygody zawsze przyciągają uwagę czytelników w różnym wieku. Przedszkolaki  wzięły także  udział w zabawach misiowych. Grały w domino oraz rysowały misia według instrukcji zawartych w wierszyku. Dzieci miło spędziły czas w bibliotece, a otrzymane odznaki Przyjaciela Misia i słodki upominek na pewno sprawiły im wiele radości. Pozdrawiamy Przedszkolaki i ich Pluszaki, a także Panią Justynę Wychowawczynię. Pani Bibliotekarki;)  

2211, 2023
Dzień Wynalazcy

Dzień Wynalazcy

W bibliotece odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z grupy 0 E w ramach projektu "Sensoryczny kogel-mogel". Tym razem, aby uczcić Dzień Wynalazcy, poświęciliśmy czas na rozmowę o wynalazkach. Opowieść o Robocie Robercie z książki Zofii Staneckiej wciągnęła dzieci w świat fantazji, dostarczając im niezapomnianych chwil. Dodatkowo, aby rozbudzić ich wyobraźnię i umiejętności artystyczne,maluchymiały okazję tworzyć własne papierowe roboty. Na zakończenie spotkania dzieci przeniosły się w świat komunikacji, korzystając z telefonu na kablu, rozmawiając i dzieląc się swoimi wrażeniami. Spotkanie w ramach projektu "Sensoryczny kogel-mogel" po raz kolejny okazało się nie tylko edukacyjne, ale również pełne radości i twórczej ekspresji dla naszych najmłodszych czytelników. Projekt realizowany jest we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łęczycach.

2111, 2023
Klasa 1 a poznaje cytrynę.

Klasa 1 a poznaje cytrynę.

Dzisiaj, uczniowie z klasy 1a wzięli udział w kolejnym fascynującym spotkaniu z cyklu „Czytamy – doświadczamy”!  Spotkanie w bibliotece  poświęcone było CYTRYNIE. Dowiedzieliśmy się, jak skomplikowana jest budowa tego owocu. Przeżyliśmy prawdziwą (kwaśnąJ) przygodę, wyciskając soczysty sok z cytryny i delektując się jego smakiem. Podczas eksperymentów odkryliśmy fascynujące fakty, takie jak to, dlaczego cytryna unosi się na wodzie, podczas gdy limonka tonie.  Napisaliśmy nawet tajemną wiadomość i dowiedzieliśmy się, dlaczego sok z cytryny staje się bardziej widoczny pod wpływem ciepła.  Naszą lekcję  zakończyliśmy  spektakularnym doświadczeniem – stworzyliśmy cytrynowy  wulkan, który zrobił na nas wybuchowe wrażenie!   Dzięki pomocy Pani Kasi, przewodniczącej Rady Rodziców, przeprowadzenie tych doświadczeń było jeszcze bardziej ciekawe. Serdecznie dziękujemy za pomoc! To było naprawdę ekscytujące spotkanie!

1711, 2023
Realizujemy projekt "Lekturki spod chmurki"

Realizujemy projekt "Lekturki spod chmurki"

W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy 3 b, wykonali z klocków lego makiety parku, w którym spotykali się Jeremiasz i Andzia, bohaterowie książki "Dziewczynka z parku". Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Lekturki spod chmurki".

1411, 2023
"Pokaż, co czujesz" pierwszoklasisto

"Pokaż, co czujesz" pierwszoklasisto

W bibliotece Szkoły Podstawowej w Łęczycach odbyły się zajęcia w ramach akcji "Boom3! na komiksy i gry planszowe", w których uczestniczyli uczniowie z kalsy 1 b.  Pani bibliotekarka wprowadziła  dzieci w świat komiksu "Emocje".   Po krótkiej pogadance na temat emocji, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i nauki.Dzieci miały okazję bawić się w kalambury, co dostarczyło im nie tylko radości, ale również pomogło lepiej zrozumieć różnorodność uczuć. Uczniowie wykonali także kostki emocji, co pozwoliło im wyrazić swoje odczucia w kreatywny sposób.    Podczas spotkania pierwszoklasiści zapoznali się również z innymi komiksami otrzymanymi w ramach akcji, a gra planszowa "Pitagoras" stała się świetnym pretekstem do nauki matematyki i logicznego myślenia. Zasady gry zostały dostosowane specjalnie dla pierwszaków, co sprawiło, że zabawa była dostępna i ekscytująca dla wszystkich uczestników. Całe wydarzenie nie tylko integrowało dzieci, ale także rozbudziło ich ciekawość i zapał do nauki poprzez kreatywne podejście do komiksów i gier planszowych. Zajęcia odbyły się w we współpracy z Biblioteką Publiczną. 

1411, 2023
"BOOM 3"  na komiksy i gry planszowe

"BOOM 3" na komiksy i gry planszowe

Dziś w Bibliotece mieliśmy dzień pełen nauki i przygód! Na zaproszenie GBP w Łęczycach wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu "BOOM vol.3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Uczniowie klasy IV zapoznali się z fascynującą serią komiksów „Najwybitniejsi naukowcy” oraz „Nauka z komiksem” Wydawnictwa Egmont. Podczas warsztatów stworzyliśmy wspólnie mapę myśli, gdzie odkrywaliśmy, jak wiele już wiemy o świecie oraz zastanawialiśmy się nad tajemnicami, które nadal pozostają ludzkości do odkrycia! To było naprawdę fascynujące przeżycie! Następnie, na kartach pracy, wykreowaliśmy postać własnego naukowca, snując pomysły na możliwe przygody, które czekają na niego w świecie nauki! Zajęcia zakończyliśmy grą w „Pitagorasa”, „Polską Luxtorpedę” oraz „FITSa”. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ich aktywność podczas naszego spotkania w bibliotece i do zobaczenia przy półce z komiksami!

1011, 2023
"Warszawski wehikuł czasu"

"Warszawski wehikuł czasu"

Uczniowie z klasy 5 b, po raz kolejny, aktywnie uczestniczą w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Podróże Małe i Duże". W module "Warszawski wehikuł czasu"   zagłębiają się w historię stolicy Polski. Dzięki magicznemu wehikułowi czasu, który zabiera ich w podróż, doświadczają połączenia tradycji z nowoczesnością. Jako podróżnicy zespołu Warszawski Wehikuł Czasu, uzupełnili już swoje dzienniczki podróżnika, pełne spostrzeżeń i emocji związanych z odkrywaniem tajemnic miasta. W trakcie zajęć informatycznych z Pani Mirką stworzyli projekty przedstawiające znane miejsca Warszawy, a przy użyciu klocków Lego próbowali zbudować repliki obiektów i elementów warszawskiej architektury.   To nie tylko sposób na zdobycie wiedzy o architekturze miasta, ale również doskonała okazja do rozwijania umiejętności manualnych i kreatywności. Podczas lekcji poznawania kultury warszawskiej, uczniowie mieli okazję zapoznać się z miejscową muzyką oraz odkryć kulinarne ciekawostki. Ten międzynarodowy projekt nie tylko poszerza horyzonty wiedzy uczniów, ale także rozwija ich zdolności artystyczne, umiejętność pracy w zespole oraz otwiera drzwi do zrozumienia różnorodności i bogactwa kulturowego stolicy Polski.

1011, 2023
Spotkanie z przedszkolakami z okazji  rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Spotkanie z przedszkolakami z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Dziś w bibliotece gościliśmy przedszkolaki,z którymi wspólnie uczciliśmy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki uczestniczyły w specjalnym przedstawieniu z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, które opowiadało o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Po emocjonującym spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia kotylionów w barwach narodowych, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Dzieci miały okazję nie tylko uczcić ważne wydarzenie historyczne, ale także rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności manualne.

0811, 2023
Konkurs Mola Lisa rozstrzygnięty!

Konkurs Mola Lisa rozstrzygnięty!

Mona Lisa Chellenge rozstrzygnięty ! Miło mi poinformować, że uczniowie z naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Kreatywnym „Mona Lisa Chellenge”. Uczniowie: Zuzanna Chmielewska z klasy 3 b Łukasz Żółtowski z klasy 4 b Maja Seta  - 5 b Oliwia Przygoda – 6 a Magdalena Mazur  - 7 a  Kamila Salo - 8 a, wykonali bardzo kreatywne i godne uwagi prace. Konkurs polegał na wykonaniu na podstawie obrazu Mona Lisa remiksu jej postaci w innej epoce, stylu, bajce czy filmie, z zachowaniem charakterystycznego układu postaci lub jej fragmentu. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że II miejsce w konkursie otrzymała Magdalena Mazur, a wyróżnienie Oliwia Przygoda. Serdecznie gratulujemy! Organizatorem konkursu była Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Wręczenie nagród odbędzie się 10.11.23 r.

0611, 2023
Witajcie w naszej bajce...

Witajcie w naszej bajce...

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.  Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki pięknie przeprane w bajkowe stroje. Dzieci obejrzały magiczny teatrzyk i zagrały w bajkowe memory.    

3110, 2023
Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika   „My uczniowie pierwszej klasy Tobie, Książko przyrzekamy, Że szanować Cię będziemy Krzywdy zrobić Ci nie damy…” Przyrzeczenie o takiej treści złożyli dzisiaj, w obecności zaproszonych gości: Pani Dyrektor, Rodziców oraz Wychowawczyń, nasi Pierwszoklasiści.     O część artystyczną uroczystości pasowania na czytelnika zadbali uczniowie z klasy 5a, pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Aliny.   Przedstawienie przeniosło nas w bajkowy świat, w którym spotkaliśmy Krasnoludki, Wróżkę, Książkę i Kota w Butach.  Zgromadzeni bawili się doskonale, a  piosenka pt. „Książka jest twym przyjacielem”, w znakomitym wykonaniu Kazia, porwała wszystkich niemal do tańca. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści także zaśpiewali piosenkę o „Książce przyjaciółce”  i otrzymali pamiątkowe upominki.      Dziękujemy serdecznie za pomoc zorganizowaniu uroczystości, a Wszystkim pierwszakom, życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!