Wojewódzki Konkurs „Poznajmy las” edycja XXII
23 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej w Łęczycach odbyły się Wojewódzki Konkursu „Poznajmy las”. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło 43 uczniów z 21 szkół z województwa pomorskiego, którzy wcześniej pomyślnie przeszli etap szkolny i powiatowy.
Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce: Wiktor Sobolewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi
II miejsce ex aequo: Krzysztof Borowski i Patryk Konarzewski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Wejherowie
III miejsce ex aequo: Zofia Drywa ze Szkoły Podstawowej w Lipuszu, Dorian Las ze Szkoły Podstawowej z Garczegorza, Zuzanna Szykut ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku, Kamila Trzebiatowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi
Uczniom i ich opiekunom gratulowali sukcesów: pan Nadleśniczy Krzysztof Miotke z Nadleśnictwa Strzebielino, pani Iwona Reszka - Kierownik Referatu Oświaty UG Łęczyce i pani Gabriela Szmidtke - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Klimatu UG Łęczyce.
Nagrody dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu „Poznajmy las” ufundowali:
Wójt Gminy Łęczyce, Nadleśnictwo Strzebielino, Nadleśnictwo Lębork, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Centrum Komunikacji Społecznej Lasów Państwowych w Warszawie.
Wojewódzki Konkurs „Poznajmy las” niezmiennie od 22 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, przyczyniając się do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz ukazania, jak ważną rolę odgrywa las w życiu człowieka.













































