"Czytamy z SERCEM". Ogólnopolska akcja czytelnicza

spotkanie czytelnicze z udziałem klasy VI b i pielęgniarki szkolnej

Utworzono: 26-09-2022

Ogólnopolska akcja czytelnicza "Czytamy z sercem" nabiera rozpędu. Jest to akcja czytelnicza połączona z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

Obchody święta rozpoczęły się już w ubiegły piątek, kiedy to uczniowie wykonywali w bibliotece  „Zakładki z sercem”. W dzisiejszym spotkaniu, tym razem literackim,  uczestniczyła ponownie klasa 6 b oraz pielęgniarka szkolna - Pani Justyna.

Na początku Pani Agnieszka z Biblioteki Publicznej przeczytała  uczniom fragment książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”,  potem młodzież zaprezentowała przygotowane wcześniej scenki dotyczące budowy i  funkcjonowania serca. Następnie Pani Pielęgniarka  wygłosiła pogadankę na temat  serca, nie tylko pod kątem biologicznym, ale także literackim :),  a na koniec chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie krwi, żeby sprawdzić czy jest ono  prawidłowe. Za dzisiaj serdecznie dziękujemy i do zobaczenia jutro, podczas „Spaceru Serc”,w którym rozdamy mieszkańcom  wsi  wykonane wcześniej zakładki.

"Czytamy z SERCEM".  Ogólnopolska akcja czytelnicza