Klasy I-III

Uczestniczyliśmy w V edycji  ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”    W dniu 7 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do najliczniejszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.  Symbolem wspólnego działania w tejże akcji była liczba osób czytających w jednym momencie. Naszą bibliotekę  reprezentowali trzecioklasiści. Klasa 3b czytała podczas wycieczki do Strzebielina.  Goszcząc u Pani Małgorzaty Mazur w Bibliotece Publicznej, uczniowie buszowali między regałami w poszukiwaniu ulubionej książki. Punktualnie o godzinie 10.00 zanurzyli się w literackim świecie, po czym Pani Małgosia zaproponowała dzieciom spacer po szkole. Trzecioklasiści zostali miło przyjęci przez dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz równolatków ze strzebielińskiej podstawówki. W miłym  towarzystwie czas płynął szybko. Dzieci podziękowały Pani Małgosi za gościnę i upominki, po czym udały się plac zabaw, na lody i w drogę powrotną.     Do pobicia rekordu czytania swoją cegiełkę dołożyła również 3a, która postawiła w tym dniu na plenerowe czytanie. Zielony plac koło szkoły pozwolił im na oddanie się przyjemnej lekturze oraz integrujące zabawy kreatywno -  ruchowe.     W młodych czytelnikach tkwi siła i niebawem przekonamy się czy rekord został ustanowiony. Organizatorem akcji była redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole”, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łęczycach oraz Biblioteką Szkolną.
Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam!"