Wojewódzki Konkurs Poznajmy Las

25 kwietnia 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łęczycach odbył się XX Wojewódzki Konkurs Poznajmy Las, nad którym patronat objął Pomorski Kurator Oświaty i Nadleśnictwo Strzebielino. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: Ekosystem lasu. W etapie wojewódzkim udział wzięło 44 uczniów klas V – VIII z 26 szkół podstawowych województwa pomorskiego.

W skład Komisji Konkursowej weszli pracownicy Nadleśnictwa Strzebielino i przedstawiciele nauczycieli przygotowujących uczniów do Konkursu.

Najwyższym poziomem wiedzy wykazali się:

• Aurelia Pietrzykowska ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu, która zajęła I miejsce;

• Dawid Rączka ze Szkoły Podstawowej w Baninie, który zajął II miejsce;

• Szymon Stencel ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku oraz Maja Teclaf ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach - zajęli ex aequo III miejsce.

Uczestnikom gratulujemy!

Partnerami Wojewódzkiego Konkursu Poznajmy las są: Nadleśnictwo w Strzebielinie, Urząd Gminy w Łęczycach, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Organizatorzy Konkursu

Wojewódzki Konkurs Poznajmy Las