Biblioteka

0112, 2022
"Inność innych akceptuję i dlatego ich szanuję"

"Inność innych akceptuję i dlatego ich szanuję"

Hasło to przyświecało spotkaniu czytelniczemu z klasą 3 b z okazji „Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami”. W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgosia z synem Maksymilianem z Gniewina oraz  dyrektor szkoły Pani Magdalena Petta. Dziewczynki z klasy 5 b przedstawiły krótką scenkę nawiązującą do spotkania, następnie Pani Małgosia przeprowadziła pogadankę na temat niepełnosprawności , zwracając szczególną uwagę na niepełnosprawność  intelektualną  syna – autyzm. Duże wrażenie wywarło na zgromadzonych zaprezentowanie tableta z oprogramowaniem Grid for Pad, przy pomocy którego  Maksiu komunikuje się z innymi.

0112, 2022
Choinka sensoryczna

Choinka sensoryczna

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie sensoryczno- bożonarodzeniowym "Świąteczna choinka", udział wzięło 10 osób (w tym również Rodzice naszych uczniów). Dziękujemy za piękne i pomysłowo wykonane choinki,które już zapakowane, czekają na wysyłkę. Trzymamy kciuki :)

2911, 2022
Uczcijmy chwilą ciszy pamięci ofiar Marszu Śmierci

Uczcijmy chwilą ciszy pamięci ofiar Marszu Śmierci

W dniu dzisiejszym klasa 3 b wraz z panią bibliotekarką odwiedziły  wyremontowane  i niedawno na nowo otwarte miejsce pamięci ofiar  Marszu Śmierci więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof.  Chwilą zadumy i zapalonym zniczem uczciły pamięć poległych więźniów. PAMIĘTAMY !

2911, 2022
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej ...

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej ...

Zapraszamy miłośników piłki nożnej do bibliotecznej strefy kibica. Czekają tam na Was książki o piłkarzach i nie tylko.

2411, 2022
JESIEŃ W OCZACH DZIECKA. Ogólnopolski konkurs plastyczny roztrzygnięty!

JESIEŃ W OCZACH DZIECKA. Ogólnopolski konkurs plastyczny roztrzygnięty!

  Bardzo miło nam poinformować, że Łukasz Żółtowski z klasy 3 b  zajął 3 miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesień w oczach dziecka". Poniżej przytaczamy informację ze strony organizatora: "W środę 16 listopada, nastąpiło rozstrzygnięcie VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jesień w oczach dziecka” link i zdjęcie główne ze strony https://www.swietlica.zspgieraltowice.pl/2022/11/17/rozstrzygniecie-vii-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-plastycznego-jesien-w-oczach-dziecka/

2311, 2022
Minecraft w rysunkach Łukasza Żółtowskiego z klasy 3 b

Minecraft w rysunkach Łukasza Żółtowskiego z klasy 3 b

Zapraszamy na kolejną wystawę uczniowskiej twórczości. Przedstawiamy prace plastyczne inspirowane  grą Minecraft w wykonaniu Łukasza Żółtowskiego z klasy 3 b.

2211, 2022
Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do biblioteki uczniów z klas pierwszych, aby uczcić zbliżające się urodziny Pluszowego Misia oraz przyjąć dzieci w szeregi czytelników naszych bibliotek. Uczniowie  obejrzeli scenkę  pt.  „Wszystkie misie nasze są” przygotowane przez dziewczynki z klasy 5 b, oraz wysłuchały opowiadania o „Misiu Tulisiu” przeczytanego przez Panią Agnieszkę z Biblioteki Publicznej i Panią Katarzynę, przewodniczącą Rady Rodziców.     Wspaniałe humory i znakomite pomysły towarzyszyły uczniom podczas tworzenia zakładek do książek oraz gry w misiowe domino. Dzieci chętnie uczestniczyły w  urodzinowej zabawie, a na jej zakończenie otrzymały od Pań Bibliotekarek książki „Pierwsze abecadło” otrzymane od Instytutu Książki.  

2111, 2022
Jesienne duszki, leśne skrzaty

Jesienne duszki, leśne skrzaty

Miło nam poinformować, że uczennice z naszej szkoły wzięły udział w  IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesienne Duszki, Leśne Skrzaty". Julia, Zuzia, Łucja i Liliana wykonały przepiękne prace, które już wyjechały ze szkoły do organizatorów, Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

1711, 2022
Dzień Misia

Dzień Misia

Pełną parą ruszyły przygotowania do obchodów Dnia Pluszowego Misia. Swoje urodziny ten puchaty przyjaciel wszystkich dzieci obchodzi 25 listopada.

1711, 2022
Czytanie przez podróżowanie

Czytanie przez podróżowanie

We wtorek, 15 listopada uczniowie z klasy 3 b, biorący udział w projekcie czytelniczym „Podróżowanie przez czytanie”, wybrali się do Lęborka. Najpierw wzięli udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Panie Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć były Krasnoludki z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” , Marii Konopnickiej. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić całą bibliotekę, poszperać w księgozbiorze i zagrać w  gry planszowe. Na zakończenie wizyty w bibliotece  odwiedzili Smoczą Jamę - miejsce wielu imprez i uroczystości. Kolejną atrakcją dnia była wizyta w  Lęborskim Muzeum. Tam  odbyły się warsztaty gliniarskie, podczas których uczniowie lepili… oczywiście krasnoludki z książki Marii Konopnickiej. Niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane skrzaty, przyjechały z nami do szkoły i czekają teraz na pomalowanie. Dzieci zwiedziły również muzeum, a na koniec wybrały się do pobliskiego Parku Chrobrego na Wieżę Ciśnień. Tam uczestniczyły w multimedialnych warsztatach archeologicznych oraz poznały wiele ciekawostek związanych z wodą.   Na szczycie wieży podziwiały także panoramę Lęborka. Ach, co to był za dzień!. Zaczytany, pełen wrażeń i  nowych doświadczeń.

1011, 2022
Moją pasją jest malarstwo

Moją pasją jest malarstwo

    Po raz kolejny w bibliotece szkolnej w Łęczycach przygotowaliśmy wystawę twórczości uczniowskiej. Z przyjemnością zaprezentowaliśmy obrazy malowane na płótnie, autorstwa  Mai Seta z  klasy 4 b.  Uczennica interesuje się malarstwem od trzech lat. W wolnej chwili tworzy pejzaże, kwiaty oraz abstrakcje. Swoimi płótnami obdarowuje rodzinę i znajomych.      10 listopada Maja  spotkała się w  bibliotece  z uczniami z klasy 2 b i przygotowała dla nich warsztaty plastyczne. Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża dzieci wspólnie namalowały jeża. Twórczość Mai  szybko przypadła im do gustu i  ze skupieniem malowały rysunek, kierując się wskazówkami starszej koleżanki.     Mai serdecznie gratulujemy pięknego talentu, życzymy dalszych sukcesów i spełnienia, nie tylko plastycznych marzeń.

0611, 2022
Ogólnopolski Sensoryczno - Plastyczny Konkurs  pt: "Świąteczna choinka".

Ogólnopolski Sensoryczno - Plastyczny Konkurs pt: "Świąteczna choinka".

Ogólnopolski Sensoryczno - Plastyczny Konkurs  pt: "Świąteczna choinka". Konkurs skierowany dla wszystkich, i tych małych i tych dużych. Wiek nie gra roli. Konkurs rozpoczyna się 14 listopada i trwać będzie do 9 grudnia 2022 roku. Zgody na udział w konkursie dostępne są w bibliotece szkolnej. Prace można składać w bibliotece szkolnej do dnia 05. 12.2022 r. Więcej informacji na stronie faceebooka projektu "Sensoryczny Kogel - Mogel" , w którym nasza szkoła bierze udział.

0611, 2022
Dzień  Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Wiecie co się stało w zeszły piątek, spadła ze ściany półka z książkami, i wyskoczyły postacie z bajek co za bałagan! Zobaczcie sami!

2710, 2022
Sensoryczny kogel - mogel

Sensoryczny kogel - mogel

Święto Dyni było kolejną okazją do spotkania z przedszkolakami w ramach projektu „Sensoryczny kogel - mogel”.  Na początku dzieci  poznały Franklina i jego przyjaciół, którzy przygotowywali się do parady przebierańców z okazji święta duchów. Seria książek o Franklinie, porusza  niezwykle ważne sprawy z życia każdego kilkulatka, a książka  „Franklin i święto duchów” z tego cyklu, okazała się nie być wcale  taką strrrraszną, na jaką wskazywał sam tytuł;) W związku z tym, że „Sensoryczny kogel - mogel jest projektem plastycznym,  nie mogło zabraknąć również prac ręcznych związanych z bohaterką spotkania. Dzieci malowały i wyklejały różnymi fakturami obrazki z dynią, a niektórym warzywnym pięknościom nadały nawet  imiona:)