Wycieczka klas szóstych do Bychowa

18 października 2023r. klasy 6a i 6b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie koło Gniewina. Uczniowie mieli okazję posłuchać historii naszych przodków oraz dowiedzieć się wielu cennych informacji związanych z życiem ludzi w naszym regionie w dawnych czasach. Uczniowie klas szóstych nauczyli się również, jak produkowane było kiedyś mydło, gdzie powstały pierwsze mydlarnie na świecie oraz mieli okazję uczestniczenia w warsztatach mydlarskich i wyprodukowania własnych mydełek z naturalnych produktów metodą, która wykonywano mydło pierwotnie. Pogoda dopisała, a w trakcie wykładów i warsztatów uczniowie raczyli się integracyjnym grillem przygotowanym przez założyciela muzeum pana Jacka Bagneckiego.

Wycieczka klas szóstych do Bychowa