Noc biologów

W piątek 12 stycznia uczniowie klas 5-8 wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Nocy Biologów.

Szóstoklasiści odwiedzili Akwarium Gdyńskie. Podczas warsztatów połączonych ze zwiedzaniem wcielili się w rolę projektantów przyrody i odkrywali tajniki adaptacji zwierząt do różnorodnych środowisk. Druga grupa, licząca 28 uczniów, zdobywała wiedzę podczas pokazów i ćwiczeń na wydziale biologii UG oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii. Poza tym każdy uczeń wziął udział w zajęciach warsztatowych, których tematyka była dostosowana do wieku uczestników.

Piątoklasiści podczas zajęć laboratoryjnych izolowali DNA. Druga grupa poszukiwała odpowiedzi na pytanie "Dlaczego wszystkie koty w nocy są czarne?", a najstarsi uczniowie podczas zajęć "Poznaj kolorowe bakterie z Gramem" wybarwiali i obserwowali bakterie pod mikroskopem.

Zadowoleni już czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Noc biologów