Biblioteka Szkolna

3011, 2021
„Andrzeju,  Andrzeju…” Wróżby  w bibliotece

„Andrzeju, Andrzeju…” Wróżby w bibliotece

Dziś, na przerwach lekcyjnych,  w obu bibliotekach było bardzo wesoło.    Aby tradycji stało się zadość, zorganizowaliśmy dla dzieci wróżby andrzejkowe.   Chętnych do wspólnej zabawy było wielu, ale tylko właściciele specjalnie przygotowanych na tę okoliczność biletów wstępu, mogli wziąć w niej udział.  Spotkanie andrzejkowe upłynęło  w cudownej atmosferze.

2911, 2021
Kubuś Puchatek i Magiczna Moc Bajek

Kubuś Puchatek i Magiczna Moc Bajek

„Mały człowiek, duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa!”. Pod takim hasłem dzieci z klasy 0 C spotkały się z w bibliotece, aby porozmawiać o ich prawach i obowiązkach.  20 listopada  obchodziliśmy rocznicę uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Konwencji o Prawach Dziecka”. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Podczas zajęć, podstawie wiersza M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka” omówiliśmy takowe prawa i obowiązki min. prawo do odpoczynku i zabawy, rozwijania zainteresowań i talentów, edukacji i informacji. W uporządkowaniu wiadomości pomógł dzieciom kwiat, na płatkach którego wypisane były te istotne informacje. Było to kolejne już  spotkanie z cyklu "Magiczna moc bajek". Bohaterami  zajęć  byli również  Miś  Koala i Kubuś  Puchatek, postacie z  ulubionych nie tylko dziecięcych  dobranocek.

2611, 2021
"Biblioteka Przedszkolaka", Pan Maluśkiewicz i wieloryb

"Biblioteka Przedszkolaka", Pan Maluśkiewicz i wieloryb

Pan Maluśkiewicz i wieloryb" to kolejna z książek "Biblioteki Przedszkolaka".  Pełną wdzięku i humoru opowieść o niezwykłej morskiej wyprawie najmniejszego człowieka na świecie, przeczytała dzieciom Pani Anna -  właścicielka Gabinetu Terapeutycznego "Sensoryk " w Łęczycach.

2511, 2021
Czytanie ma moc...i to jaką !

Czytanie ma moc...i to jaką !

Zapraszamy do galerii zdjęć,  z działań listopadowych projektu "Czytanie ma moc".

2411, 2021
Malowanie na szkle – jak to się robi?

Malowanie na szkle – jak to się robi?

Malowanie na szkle – jak to się robi? O tej sztuce zdobienia wiedzą już sporo uczniowie klasy 1b. We wtorek, 23 listopada uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych z Panią Alicją z Łęczyc.

2211, 2021
Podróże małe i duże. Poznajemy zawody - dyżurny ruchu

Podróże małe i duże. Poznajemy zawody - dyżurny ruchu

W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy III b, uczestnicy międzynarodowego projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” spotkali się z Panem Damianem – pracownikiem kolei, wykonującym na stacji w Potęgowie zawód dyżurnego ruchu.

2211, 2021
Mój wymarzony lizak!

Mój wymarzony lizak!

Ależ słodko zrobiło się w bibliotece:) A to za sprawą prac dzieci biorących udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Mój wymarzony lizak",  ogłoszonym przez MUZEUM LIZAKA w Jaśle.Interesujące słodkie projekty, czekają jeszcze na spóźnialskich i prawie zapakowane, szykują się do wysyłki. A my czekamy niecierpliwie na  wyniki konkursu.

1911, 2021
O Muminkach wiemy wszystko!

O Muminkach wiemy wszystko!

Listopadowe spotkanie klasy 0A w ramach projektu „Biblioteka Przedszkolaka” odbyło się w bibliotece. Pani Agnieszka z Biblioteki Publicznej przeniosła dzieci do krainy bohaterów zamieszkujących Dolinę Muminków. Podczas spotkania z Muminkami i zaczarowanym kapeluszem, dzieci wysłuchały fragmentu książki i przekonały się jaką moc ma znaleziony przez Muminka kapelusz.  Następnie, grając w memory,  poznały wszystkich bohaterów opowiadania  Tove Jansson.

1911, 2021
Czytanie ma moc ! w klasie 1 b

Czytanie ma moc ! w klasie 1 b

Klasa I b wie, że "Czytanie ma moc", bo ... za nimi kolejne spotkanie na szlaku polskich kultur. Tym razem z Bolkiem i Lolkiem zwiedzili Podlasie. Zobaczyli, w książce i w filmie, wiele rękodzieła: zabawki żywieckie, karuzele, koniki, klepoki...wszystkie piękne i niepowtarzalne.Bogatsi  o nowe doświadczenia, wyruszyli na wycieczkę po szkole, w poszukiwaniu rękodzieła, a potem sami wymyślali zabawki, które w przyszłości może? się pojawią. Wiedzą już jak lepić garnki z gliny i malować na szkle. A jaka to trudna sztuka rękodzielnicza...dowiedzą  się już wkrótce, podczas warsztatów malowania na szkle.

1911, 2021
"Przepisujemy Tolkiena"...

"Przepisujemy Tolkiena"...

Drodzy Czytelnicy ! Dzięki Wam, w ciągu zaledwie kilku dni, przepisaliśmy "nasz" fragment "Władcy Pierścieni".Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, Społeczności Szkolnej, Rodzicom, Sympatykom Biblioteki i Tolkiena: ) Przepisane fragmenty odsyłamy do organizatorów i czekamy z niecierpliwością na unikalne egzemplarze rękopisów  dzieł Tolkiena. Zapewne będzie o tym głośno!.

1611, 2021
"Przepisujemy Tolkiena" ! Akcja w toku.

"Przepisujemy Tolkiena" ! Akcja w toku.

Drodzy Czytelnicy ! Od dzisiaj zaczęliśmy działać! Kolejne fragmenty „Władcy Pierścieni” już zostały przepisane.  Czekamy na  Was w bibliotece, jeszcze zostało kilkanaście zdań do napisania! Efekty poznamy już wkrótce kiedy zostanie postawiona ostatnia kropka...w naszym przypadku po zdaniu "Wiedz o tym, mości Boromirze!".

1611, 2021
„BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”

„BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”

W środę 10 listopada, odbyły się w naszej bibliotece warsztaty pt. "W grupie - dobrze się układa". Spotkanie, w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” poprowadziła pani Agnieszka z GBP w Łęczycach.

0511, 2021
Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy.

Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy.

5 listopada obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Sprawił dzieciom wiele radości, zwłaszcza uczniom klasy 3 b, uczestniczącym w spotkaniu bibliotecznym oraz księżniczkom, wróżkom, batmanom i innym baśniowym postaciom robiącym sobie zdjęcie w bajkowej scenerii.

0511, 2021
Przepisujemy Tolkiena

Przepisujemy Tolkiena

Drodzy Czytelnicy ! Z przyjemnością informujemy, że biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Przepisujemy Hobbita” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Akcja ogłoszona z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, wypadającej w 2022 roku.