Biblioteka

2212, 2023
Apel z nagrodami

Apel z nagrodami

Dzisiaj, podczas  apelu szkolnego, Pani Dyrektor z radością ogłosiła laureatów i wręczyła nagrody uczniom naszej szkoły, którzy zdobyli wyróżnienia na różnych szczeblach konkursów. Niezależnie od tego, czy osiągnięcia były ogólnopolskie, powiatowe, gminne, czy szkolne, wszyscy  zasłużyli na wyjątkowe pochwały. Nasi uczniowie licznie wzięli udział w konkursach plastycznych, literackich oraz prezentujących swoje hobby. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym za ich zaangażowanie, kreatywność i wysiłek w osiągnięciu tych sukcesów. Mamy nadzieję, że to zainspiruje wszystkich pozostałych do aktywnego udziału w kolejnych konkursach i rozwijaniu swoich pasji. Dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Katarzynie Pajączkowskiej za nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach mikołajkowych.

2112, 2023
Kulinarna (świąteczna) podróż po Warszawie.

Kulinarna (świąteczna) podróż po Warszawie.

Uczniowie z klasy 5B w ramach projektu "Podróże małe i duże" postanowili odbyć kulinarną podróż po Warszawie. W trakcie swojej wyprawy, tuż przed zbliżającymi się świętami, mieli okazję spotkać się z  kucharką szkolną, Panią Kasią.  Ta pasjonująca rozmowa skupiła się na tradycjach kulinarnych Mazowsza, szczególnie na wigilijnej kuchni mazowieckiej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele fascynujących faktów o lokalnych potrawach i zwyczajach związanych z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Pani kucharka dzieliła się z nimi tajnikami przyrządzania tradycyjnych dań, Uczniowie byli zaangażowani w rozmowę i zadawali wiele pytań, dowiadując się nie tylko o smakowite kulinarne tradycje, ale także o znaczeniu rodzinnych spotkań i wspólnego gotowania podczas świąt. Ta kulinarna podróż po Warszawie z pewnością wzbogaciła ich wiedzę o lokalnych zwyczajach i smakach mazowieckiej kuchni wigilijnej.

2012, 2023
„Pasja na czterech kopytach”

„Pasja na czterech kopytach”

Dzisiaj  w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów z klasy 3 b z niezwykłą pasjonatką koni, Kariną Kusz, uczennicą klasy 6 a. To niezwykłe wydarzenie miało na celu przybliżenie zgromadzonym fascynującego świata, w którym Karina odnajduje radość i spełnienie – świata koni. Pasja Kariny związana z końmi trwa już od dwóch lat. Uczennica nie tylko lubi zwierzęta, ale od momentu, kiedy po raz pierwszy dosiadła konia, pokochała je bezgranicznie. Regularnie uczęszcza na jazdę konną do ośrodka jeździeckiego Hajduki w Chynowie, co było początkiem jej przygody z "hobby horse". Na swoje dziesiąte urodziny Karina otrzymała wyjątkowy prezent – voucher na jazdę konną. To wydarzenie okazało się kluczowe, ponieważ wówczas narodziła się jej pasja do koni. Nie zadowalając się jedynie jazdą, Karina postanowiła stworzyć własnego konia z "hobby horse". Pierwszy z nich powstał z bawełnianej szmatki, a kolejne z polaru. Z czasem, rozwijając swoje umiejętności, Karina zaczęła projektować szablony, dobierać materiały, szyć na maszynie i wykańczać swoje dzieła własnoręcznie. Jako utalentowana twórczyni "hobby horse", Karina nie tylko kolekcjonuje swoje unikalne koniki, ale także bierze udział w zawodach. W kategorii "Potęga skoku" zajęła zaszczytne drugie miejsce, natomiast w kategoriach”60-70 cm” i „80-90 cm” zdobyła trzecie miejsce. Jej pasja przerodziła się w prawdziwe osiągnięcia. Poza tym, że Karina spędza wiele czasu w ośrodku jeździeckim i tworzeniu "hobby horse", uwielbia także czytać książki o tematyce konnej. Książki te nie tylko dostarczają jej wiedzy na temat tajników jeździectwa, ale również stanowią dla niej inspirację do dalszych działań. Nie tylko pasja i talent, ale także chęć dzielenia się swoją twórczością z innymi uczniami skłoniła Karinę do oferowania swoich umiejętności. Chętnie dla zainteresowanych tworzy unikalne koniki "hobby horse", które stanowią wyjątkową ozdobę dla miłośników koni i jeździectwa. Podsumowując spotkanie z Kariną Kusz w naszej bibliotece było nie tylko okazją do poznania fascynującego świata koni, ale także inspiracją dla innych uczniów do odkrywania i rozwijania swoich pasji. Dzięki takim inicjatywom szkolna biblioteka staje się miejscem, gdzie każdy  może spotkać się z różnorodnymi zainteresowaniami i zdobywać nowe doświadczenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania pasji i dzielenia się nimi z innymi!  

1912, 2023
Moja pasja
1912, 2023
Świąteczne choinki z papieru. Warsztaty przedświąteczne z udziałem Pani Alicji

Świąteczne choinki z papieru. Warsztaty przedświąteczne z udziałem Pani Alicji

W przedświątecznej atmosferze uczniowie klasy 4 b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w bibliotece. Prowadzącą warsztaty była pani Alicja Godzisz z Łęczyc, miłośniczka rękodzieła, znana ze swojego zaangażowania w rozwijanie talentów najmłodszych. Zadaniem uczestników było stworzenie własnych, unikatowych choinek, wykorzystując do tego celu różne materiały. Podczas warsztatów rolki od papieru oraz brystol  stały się głównym surowcem do stworzenia niezwykłych ozdób świątecznych. Uczniowie z pasją oraz precyzją wykorzystywali papier,  tworząc przy tym niepowtarzalne kompozycje. Efekty prac uczniów były zachwycające, nie tylko dla organizatorów, ale zapewne także dla obdarowanych tym pięknym rękodziełem. Dziękujemy pani Alicji za niezwykłą inspirację i zaangażowanie w rozwijanie talentów naszych uczniów.

1512, 2023
Czytamy - doświadczamy

Czytamy - doświadczamy

W ramach programu "Czytamy - Doświadczamy", uczniowie z klasy 1a mieli  okazję, po raz kolejny,  uczestniczyć w bibliotece w niezwykłym spotkaniu z eksperymentem. Tym razem bohaterem był tajemniczy świat soli.    Spotkanie rozpoczęliśmy się od przypomnienia jaką rolę pełni sól i skąd jest wydobywana. Następnie przeszliśmy do praktyki, wzbudzając, poprzez kolejne eksperymenty, zdziwienie uczniów. Najpierw sól zaczęła "znikać" za sprawą reakcji chemicznych. W kolejnym etapie uczniowie odkryli, że sól może sprawić, że jajko unosi się na wodzie, korzystając z jej niezwykłych właściwości fizycznych. Przygotowanie doświadczenia, które doprowadzi do powstania kryształków soli, stało się edukacyjnym wyzwaniem. Uczniowie  muszą cierpliwie obserwować, jak małe kryształki będą rozwijać  się na nitce, ukazując swoją piękną strukturę. Dodatkowo, młodzi naukowcy zmierzyli się z pianą, odkrywając tajemnice reakcji chemicznych.   W spotkaniu uczestniczyła  Pani Kasia Pajączkowska przewodnicząca Rady Rodziców, która podzieliła się fascynującymi opowieściami i pamiątkami z kopalni soli  "Wieliczka".  Na zakończenie  lekcji, uczniowie wzięli udział w eksperymencie z solnym wulkanem, który był prawdziwym apogeum wydarzenia. Innowacja "Czytamy - Doświadczamy" po raz kolejny udowodniła, że nauka może być fascynująca i dostępna dla każdego. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat soli, ale także doświadczyły radości z nauki poprzez praktyczne i interaktywne doświadczenia. Każdy kolejny dzień tego programu to nowa przygoda, która rozbudza ciekawość i pasję młodych umysłów.  

1212, 2023
Co dodaje mi skrzydeł - Moja Pasja

Co dodaje mi skrzydeł - Moja Pasja

. Miło mi poinformować, iż rozstrzygnęliśmy, na etapie szkolnym,  konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Co dodaje mi skrzydeł - Moja Pasja". Celem konkursu jest pokazanie pasji dzieci z całej Polski,jak się wszyscy różnimy, co lubimy. Konkurs miał również przyczynić się do propagowania idei Międzynarodowego Dnia Plecaka. W 3 edycji konkursu swoje pasje pokazali: Zuzanna Rychert - pasja do  tańca Kacper Korosacki - wędkarstwo Milena Hirsz - śpiew Bartek Sikora - motoryzacja Julianna Górska - malarstwo Szymon Korosacki - wędkarstwo Agata Wijatkowska - pasja do gotowania Vanessa Kowalczyk - piłka nożna Organizatorem konkursu jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających  Plecaczków/Flying Bag oraz BIC Polska i tam wysłaliśmy Wasze prace. Gratulujemy pomysłów i czekamy na rozstrzygnięcie  konkursu.

1112, 2023
„Pięknie się różnimy” spotkanie integracyjne z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością

„Pięknie się różnimy” spotkanie integracyjne z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością

  W bibliotece szkolnej, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, odbyło się inspirujące  spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie z klasy 3 b. Gościem specjalnym tego wyjątkowego wydarzenia był Pan Stanisław Kolasiński z Kaczkowa, który podzielił się swoją niezwykłą historią życia.     Pan Stanisław, mimo że stanął przed wieloma trudnościami, zainspirował młodych ludzi do dążenia do celów pomimo przeciwności losu. W wieku 18 lat uległ wypadkowi, jednak już wtedy postawił sobie ambitny cel życiowy: mimo istniejących trudności, zdecydował się dążyć do swoich marzeń. Jego motto brzmi: "Jeżeli nie można czegoś przeskoczyć czegoś, to należy to obejść."      W trakcie spotkania Pan Stanisław podkreślił, jak ważne jest ciągłe dążenie do rozwoju osobistego. On sam pokonał wiele przeszkód, zdobywając wykształcenie - ukończył szkołę średnią, studia na kierunku Technika Rolna i Leśna w Szczecinie, a następnie studia podyplomowe z zakresu BHP i pedagogiczne. Podkreślił, że w obliczu trudności w życiu kluczowe jest utrzymanie determinacji i niezłomnej woli.      Spotkanie oparte było na lekturze "Pięknie się różnimy", uczniowie mieli również  okazję obejrzeć wzruszający film poruszający temat niepełnosprawności oraz wziąć udział w zadaniach sprawnościowych.  Mamy nadzieję, że spotkanie z pewnością pozostawiło miłe wrażenia i zainspirowało uczestników do szacunku dla różnorodności oraz pokonywania życiowych trudności.

0712, 2023
"Biblioteka pełna życia: Gry i zabawy dla każdego!"

"Biblioteka pełna życia: Gry i zabawy dla każdego!"

W bibliotece, podczas przerw, zdecydowanie nie panuje monotonia i cisza. Uczniowie chętnie wybierają to miejsce, aby spędzić czas w sposób aktywny i kreatywny. Angażują się w różnorodne aktywności, takie jak planszówki  i gry karciane, układanie klocków czy czytanie różnych książek.  Świąteczny wystrój  tworzy przyjemną dla odpoczynku  atmosferę.

0612, 2023
Już są! Takie prezenty na Mikołajki

Już są! Takie prezenty na Mikołajki

Cieszymy się ogromnie, że otrzymaliśmy fantastyczne gry w zamian za Talenciaki! Nasza biblioteka  została wzbogacona o nowe tytuły, które błyskawicznie zyskały uznanie wśród dzieci. Pierwsze planszówki zostały otwarte, szczególnie popularna okazała się gra Mafia, która już zdobyła miano ulubionej. W imieniu wszystkich dzieci chcielibyśmy serdecznie podziękować za Talenciaki i wspaniałą możliwość poszerzenia naszej kolekcji gier. Dzięki Wspólnemu zaangażowaniu  mamy jeszcze więcej sposobów na wspólne, radosne chwile. DZIĘKUJEMY!  

0612, 2023
Dzień Anioła

Dzień Anioła

Uczniowie z klasy 3b zrealizowali ostatnie zadanie w ramach projektu Czytamy z klasą. Lekturki spod chmurki" tzw. zadanie dobroczynne. W czasie Andrzejek przeprowadzili losowanie osób, dla których przez kolejny tydzień  mieli stać się Aniołami.  Cała akcja miała być utrzymana w tajemnicy, co dodawało jej wyjątkowego uroku:)  Przez  tydzień uczniowie obdarowywali się nawzajem gestami, uśmiechami, a nawet ukrytymi liścikami i słodyczami schowanymi gdzieś w plecach podopiecznych. Atmosfera w klasie była napełniona radością i tajemniczością, a uczniowie zdawali się doskonale sprawować w roli Aniołów. Wspaniałym finałem akcji było świętowanie Dnia Anioła, które miało miejsce 6 grudnia. W tym szczególnym dniu uczniowie i wychowawczynie wzajemnie wręczyli sobie piękne figurki aniołków, wykonane na szkolnej drukarce 3D. Te piękne gesty wzajemnej troski i dobroci na pewno pozostaną w pamięci uczniów. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Ł. za stworzenie wyjątkowych aniołków, które dodatkowo uświetniły to niezapomniane wydarzenie. 

0612, 2023
Mikołajki w bibliotece

Mikołajki w bibliotece

Dzisiaj w naszej bibliotece panowała niezwykła atmosfera, gdyż gościliśmy liczne grono małych Mikołajów. Przedszkolaki, wraz z Paniami Bibliotekarkami, świętowały Mikołajki pełne magii i radości. Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać uroczej opowieści zatytułowanej "O Wilku, który nie lubił świąt", która wprowadziła je w świąteczny nastrój. Nie zabrakło również teatru kamishibai, gdzie maluchy z fascynacją obejrzały i wysłuchały historii zatytułowanej "Prezenty świętego Mikołaja". Spotkanie to było nie tylko okazją do rozwoju wyobraźni, ale także do zapoznania się z literaturą o tematyce świątecznej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadając pytania i dzieląc się swoimi refleksjami. Na zakończenie każde dziecko otrzymało świąteczne domki do samodzielnego złożenia. To nie tylko kreatywna zabawa, ale również praktyczny gadżet, w którym maluchy mogą schować swoje ulubione słodycze i inne niespodzianki. Całe wydarzenie było pełne uśmiechów i radości, tworząc wyjątkową atmosferę przedświątecznego czasu.

2911, 2023
Nasi milusińscy

Nasi milusińscy

Milusińscy naszych uczniów oraz ilustracje do książki "Psie troski". Gratulujemy uzdolnionym uczniom i czekamy na ogłoszenie wyników!

2411, 2023
"Wszystkie Misie nasze są"

"Wszystkie Misie nasze są"

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, nasza biblioteka  zamieniła się w krainę radości, przyjmując w swoich progach przedszkolaki z grupy 0C wraz z ich wiernymi towarzyszami - misiami. Ku uciesze najmłodszych czytelników Kółko Biblioteczne przygotowało krótką scenkę zatytułowaną "Wszystkie misie nasze są". Następnie przedszkolaki wsłuchały się w opowiadanie o Misiu Paddingtonie, małym niedźwiadku, którego przygody zawsze przyciągają uwagę czytelników w różnym wieku. Przedszkolaki  wzięły także  udział w zabawach misiowych. Grały w domino oraz rysowały misia według instrukcji zawartych w wierszyku. Dzieci miło spędziły czas w bibliotece, a otrzymane odznaki Przyjaciela Misia i słodki upominek na pewno sprawiły im wiele radości. Pozdrawiamy Przedszkolaki i ich Pluszaki, a także Panią Justynę Wychowawczynię. Pani Bibliotekarki;)  

2211, 2023
Dzień Wynalazcy

Dzień Wynalazcy

W bibliotece odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z grupy 0 E w ramach projektu "Sensoryczny kogel-mogel". Tym razem, aby uczcić Dzień Wynalazcy, poświęciliśmy czas na rozmowę o wynalazkach. Opowieść o Robocie Robercie z książki Zofii Staneckiej wciągnęła dzieci w świat fantazji, dostarczając im niezapomnianych chwil. Dodatkowo, aby rozbudzić ich wyobraźnię i umiejętności artystyczne,maluchymiały okazję tworzyć własne papierowe roboty. Na zakończenie spotkania dzieci przeniosły się w świat komunikacji, korzystając z telefonu na kablu, rozmawiając i dzieląc się swoimi wrażeniami. Spotkanie w ramach projektu "Sensoryczny kogel-mogel" po raz kolejny okazało się nie tylko edukacyjne, ale również pełne radości i twórczej ekspresji dla naszych najmłodszych czytelników. Projekt realizowany jest we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łęczycach.