Światowy Dzień Wody z PAH

Światowy Dzień Wody, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Biblioteka  przystąpiła do współpracy z Polską Akcją Humanitarną, dzięki czemu otrzymała ciekawe materiały edukacyjne, plakaty i scenariusze zajęć potrzebne do przeprowadzenia  niniejszej akcji.

W przygotowania do Dnia Wody zaangażowali się uczniowie uczący się zdalne oraz najmłodsi, uczęszczający do szkoły.  Klasa I b  wykonała plakaty pod hasłem: „Woda to życie”.  Uczniowie klasy III a  podjęli debatę na temat „Woda a ja”,  starsi uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych online. Obejrzeli filmiki edukacyjne, dzięki którym  dowiedzieli się m.in. jak wygląda Kiosk Wodny, gdzie leżą Sudan i Somalia i jakie konsekwencje wynikają z braku dostępu do wody. Rozwiązywali quizy, zagrali w kahoota, rozwiązywali działania matematyczne i dyskutowali o globalnej potrzebie oszczędzania wody.  Obchody Dnia Wody zakończyły  dziewczynki z Małego Kółka Bibliotecznego, występując  przed swoimi kolegami i koleżankami w scence pt „Wodę z kranu zawsze szanuj !”

Światowy Dzień Wody z PAH