Ruszamy z nowym projektem ! Projekt „Biblioteka Przedszkolaka” w naszym przedszkolu i bibliotece szkolnej !!!

Miło nam  poinformować, że grupa przedszkolaków z 0 C, bierze udział w kolejnym w tym roku, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną,  projekcie czytelniczym.
    „Biblioteczka Przedszkolaka” – projekt którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Burza Mózgów z Krakowa, realizowany będzie od czerwca do listopada.  Celem akcji  jest rozwijanie nawyków czytelniczych u przedszkolaków oraz zaangażowanie do współpracy miłośników literatury i nie tylko.

16 czerwca  gościliśmy  w przedszkolu pana Łukasza Dębskiego, prezesa Fundacji,   pomysłodawcę projektu,   autora książek dla dzieci oraz dorosłych. Spotkanie miało charakter warsztatowy. Po zapoznaniu dzieci z projektem i prezentacją zawartości tajemniczej skrzyni -  pełnej okularów  do „słuchania”, książek, kart pracy oraz pacynek, pan Łukasz przeczytał dzieciom pierwszą książkę!   Przedszkolaki wysłuchały  opowieści „Gruffalo” Julii Donaldson, następnie wykonały, przy pomocy czcionek z literkami, autoportrety. Uzupełniły także karty pracy, związane z  wybraną lekturą.

Za nami warsztaty inauguracyjne projektu. Bardzo pracowite,  ciekawe, inspirujące, wywołujące uśmiech i zaciekawienie. Przed dziećmi wakacje, a po nich 3 miesiące kolejnych  przygód  z książką.