„Dbać o zdrowie każdy powinien, bo inaczej marnie zginie !”.

Światowy Dzień Mycia Rąk – spotkanie czytelnicze klasy II a z pielęgniarką.

15 października 2008 roku ONZ zainicjowała obchody światowego Dnia Mycia Rąk. W obecnej sytuacji ta edukacyjna akcja jest jak najbardziej aktualna i bardzo potrzebna. Z tej okazji, 16 października  bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II a oraz pani Justyna, pielęgniarka szkolna.

Na początku spotkania dziewczynki z małego kółka bibliotecznego zaprezentowały scenkę nawiązującą do tematyki zajęć. Następnie pani pielęgniarka przeczytała dzieciom książkę pt: „ Jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość”. Po lekturze wywiązała się dyskusja na temat  starannego mycia rąk oraz jego ogromnym  wpływie dla zdrowia. Na koniec dzieci ochoczo przystąpiły do zaproponowanej przez panią Justynę zabawy, nawiązującej do  skutecznej ochrony przed drobnoustrojami.

„Dbać o zdrowie każdy powinien, bo inaczej marnie zginie !”.