Światowy Dzień Uśmiechu

7 października uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łęczycach obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU.

Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ross Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten  ma reprezentować  to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, stymuluje  wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, wzmacnia też układ   odpornościowy organizmu. 

W naszej szkole, w tym dniu było bardzo wesoło. Przedszkolaki zajadały się cytryną, (jakie miały śmieszne minki), wyklejały radosne emotki i uczestniczyły w wielu zabawach.

   Uczniowie klas I - VIII przypinali do ubrania roześmiane  emotikonki i brali  udział w potyczkach na najlepsze żarty szkolne. Wygrały klasy VIIb i IIIa, drugie miejsce zajęła klasa Vb, trzecia zaś była klasa IVa. Dzień upłynął w bardzo wesołej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcą!

Dziękujemy też wszystkim, którzy śmiali się od ucha do ucha i  śmiechem zarażali innych. Pamiętajcie, znane od wieków powiedzenie „ŚMIECH TO ZDROWIE” to nie tylko metafora.

Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu