Gminne eliminacje do konkursu MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

24 października 2021 roku w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje do finału VIII Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Konkurs miał na celu rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim.

Zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentów z książek:

  • uczniowie z klas I-III: z książki E. Warmowskiej - Dzéń za dniã
  • uczniowie z klas IV-VI: z książki R. Drzeżdżona - Mariolka i ji przigòdë
  • uczniowie z klas VII-VIII: z książki A. A. Milne w przekładzie Bożeny Ugowskiej - Miedzwiôdk Pùfôtk.

Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie oraz z naszej szkoły.

Komisja, w skład której weszli p. Maria Mielewczyk, ks. Alfons Formela i p. Zbigniew Byczkowski, dokonała wyboru najlepiej czytających.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych nagrody zdobyli:

I miejsce: Weronika Kozyra – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

II miejsce: Oliwia Dzięcielska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

III miejsce:       - Aniela Naplocha – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęczycach;

                            - Anna Kozyra - Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

IV miejsce:       - Magdalena Fikus - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęczycach;

                            - Maciej Kurpyt - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęczycach.

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych nagrody zdobyli:

I miejsce: Lidia Górska – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

II miejsce: Laura Maszota – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

III miejsce: Oliwia Pyśniak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęczycach;

IV miejsce: Anna Leyk - Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie.

W kategorii uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych główne nagrody zdobyli:

I miejsce: Martyna Płotka – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

II miejsce: Marta Kobiella – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

III miejsce: Anna Hebel – Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie;

IV miejsce:       - Wiktoria Sokołowska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęczycach;

                            - Dawid Grzenkowicz - Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie.

Uczniowie, którzy zdobyli I, II i III miejsce 2 grudnia pojadą na Konkurs Powiatowy do Lini. Życzymy im powodzenia.

Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ
Gminne eliminacje do konkursu  MÉSTER  BËLNÉGÒ  CZËTANIÔ