Kubuś Puchatek i Magiczna Moc Bajek

MAŁY CZŁOWIEK DUŻA SPRAWA, MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA

„Mały człowiek, duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa!”. Pod takim hasłem dzieci z klasy 0 C spotkały się z w bibliotece, aby porozmawiać o ich prawach i obowiązkach.  20 listopada  obchodziliśmy rocznicę uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Konwencji o Prawach Dziecka”. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Podczas zajęć, podstawie wiersza M. Brykczyńskiego „Prawa Dziecka” omówiliśmy takowe prawa i obowiązki min. prawo do odpoczynku i zabawy, rozwijania zainteresowań i talentów, edukacji i informacji. W uporządkowaniu wiadomości pomógł dzieciom kwiat, na płatkach którego wypisane były te istotne informacje.

Było to kolejne już  spotkanie z cyklu "Magiczna moc bajek". Bohaterami  zajęć  byli również  Miś  Koala i Kubuś  Puchatek, postacie z  ulubionych nie tylko dziecięcych  dobranocek.

Kubuś Puchatek i Magiczna Moc Bajek