Jesienne spotkania z książką i zabawą

spotkanie czytelnicze z najmłodszymi przedszkolakami

„Lato poszło, przeminęło…

Wrzesień z wiatrem liście niesie…”

Nadeszła jesień. Można ją spotkać w sadach, ogródkach, lesie, a nawet w…bibliotece. To właśnie tam Panią Jesień odnalazły, w środę, 22 września, najmłodsze przedszkolaki. Na zaproszenie Pań Bibliotekarek, maluszki, wraz z Panią Justyną i Panią Magdą przybyły do biblioteki, aby świętować pierwszy dzień jesieni. Tematem wspólnych rozmów była oczywiście złota pora roku i jej oznaki, ukryte min. w książce Małgorzaty Strzałkowskiej pt:„Jesień”. Przedszkolaki uważnie wysłuchały książki  przeczytanej przez Panią Agnieszkę, a następnie przystąpiły do poszukiwania omawianych symboli, grając w jesienne memory. Na zakończenie zwiedziły bibliotekę publiczną, obiecując, że powrócą tam ze swoimi rodzicami.

Jesienne spotkania z książką i zabawą