IV Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej

"Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość"

Sukcesy  naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Historycznym.

21 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu odbył się finał IV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Historycznej "Historia, Pamięć, Tożsamość, Teraźniejszość". Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została życiu i działalności żołnierza wyklętego - kapitana Adama Dedio. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku, 7 Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Gminnym Domem Kultury w Linii.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łęczycach uzyskali wysokie miejsca. Tytuł laureata i I miejsce zdobył Kacper Klawikowski  z klasy VIIb, tytuł laureata i II miejsce zdobył Tomasz Stefaniak z klasy VIc.  Julia Wieczorek z klasy VIc zajęła IX miejsce i otrzymała tytuł finalisty. Młodzież do konkursu przygotowywała p. Anna Kotłowska.

opracowała: Bogusława Kondratko

IV Wojewódzki Turniej Wiedzy Historycznej