Poznajemy ciekawe zawody… Lekcja biblioteczna w terenie

W czwartek, w ramach realizacji programu „Poznajemy ciekawe zawody” grupa trzylatków, z panią wychowawczynią i  panią bibliotekarką  udała się na wycieczkę do zakładu fryzjerskiego, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Pani Urszula, właścicielka zakładu,  właśnie stylizowała fryzurę swojej klientki. Dzieci przyglądały się pracy fryzjerki oraz poznały profesjonalny sprzęt do stylizacji i pielęgnacji włosów. Podczas rozmowy okazało się, że zakład fryzjerski Pani Uli  jest miejscem  znanym dzieciom, bo czasami odwiedzają go z rodzicami. Po wizycie u fryzjera maluchy udały się do sklepu spożywczego „Asia”.  Miały okazję poznać wyposażenie sklepu oraz jego asortyment,   a także podejrzeć pracę właścicielki sklepu - sprzedawczyni, pani Asi.  Na zakończenie wizyty w sklepie dzieci otrzymały słodycze i …udały się do kolejnego sklepu, tym razem odzieżowego. Dzięki uprzejmości właścicielki sklepu, Pani Ewy, maluchy zapoznały się z towarem, nieco innym niż zobaczyły w poprzednim sklepie. Bluzeczki z aplikacją „Maszy i Niedźwiedzia” oraz ciepłe czapki bardzo spodobały się dzieciaczkom. Wizyty w zakładach pracy dostarczyły dzieciom niemało wrażeń,  utrwaliły właściwe zachowanie w miejscach publicznych oraz zainspirowały do zabaw w przedszkolu i w domu.

B. K.

Poznajemy ciekawe zawody… Lekcja biblioteczna w terenie