Niepełnosprawność - toleruję i pomagam

Niepełnosprawność - toleruję i pomagam”. Spotkanie czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

3 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Celem było kształtowanie wśród uczniów prawidłowej postawy wobec osób niepełnosprawnych oraz  uwrażliwienie  na ich potrzeby.

Z klasą II a spotkała się  Pani Małgorzata Czarnecka z Łęczyc, dla której niepełnosprawność jest codziennością, ale nie jest przeszkodą w realizacji kolejnych celów.  Pani Małgosia  jest otwarta na potrzeby innych, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Z przyjemnością  spotkała się z uczniami naszej szkoły.
W nawiązaniu do tematyki spotkania przeczytała dzieciom książkę pt. „Doskonały projekt” z serii „Specjalne emocje”, poruszającą problem autyzmu. Następnie poprowadziła dyskusję, w której uczniowie wypowiadali się o swoich doświadczeniach związanych z osobami niepełnosprawnymi.

Po rozmowie Pani Agnieszka Damaszke z Biblioteki Publicznej zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy. Podczas kalamburów dzieciaki doskonale się integrowały, malując bądź pokazując wylosowane zagadki. Bez tremy, z uśmiechem na twarzy,  odkrywały swoje twórcze talenty.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie owoce na przyszłość i nauczy dzieci empatii wobec osób niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za poświęcony nam czas, ciepłe słowa oraz słodką niespodziankę, życząc przy tej okazji wszelkiej pomyślności.

B. K.

Niepełnosprawność - toleruję i pomagam