"Witaminowe przyjęcie"

Świętujemy z Panią Justyną - pielęgniarką szkolną Dzień Pielegniarki

Dzisiaj w bibliotece świętowaliśmy razem z panią Justyną – szkolną pielęgniarką, nadchodzące święto, Dzień Pielęgniarki. Wspólnie zorganizowaliśmy witaminowe przyjęcie, na które zaprosiliśmy przedszkolaki z grupy 0C i 0D.

Ależ to była uczta! Na początku był pokarm dla ducha! czyli przedstawienie o zdrowym trybie życia, w wykonaniu kółka bibliotecznego. Potem pani Justyna przeczytała zgromadzonym książkę o rezolutnej Kici Koci pt. „Witaminowe przyjęcie”. Po uczcie duchowej przystąpiliśmy do przyrządzania potraw. Jakich? Oczywiście, zdrowych. Kucharz Pascal, w tej roli znakomicie sprawdził się Witek, przygotował pyszną magiczną sałatkę. A że zbliżała się właśnie  pora  obiadowa, Pani Justyna przypomniała dzieciom o zachowaniu się przy stole i kulturze spożywania posiłków.

A na koniec, to dopiero była gratka! Coś dla ciała!  Przy piosence „Witaminki, witaminki” tanecznym pląsom nie było wręcz końca.

Pani Justyno, serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, które utrwaliło przedszkolakom wiedzę na temat zdrowego trybu życia.  Z okazji Dnia Pielęgniarki życzymy wiele radości i satysfakcji z niesienia pomocy potrzebującym. Dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

"Witaminowe przyjęcie"