Przygoda z nauką. ZIEMNIAK

spotkanie 1 "Poznajmy Ziemniak"

Utworzono: 21-09-2023

W dniu dzisiejszym, wraz z klasą I a,  Panią Lidką i Panią Dyrektor, rozpoczęliśmy, przygodę z czytaniem – doświadczaniem. Nasze pierwsze spotkanie  poświęciliśmy ZIEMNIKAKOWI, wszakże jesień to doskonała okazja do lepszego poznania tego popularnego warzywa. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy na podwórku szkolnym, od wysłuchania krótkiej bajki o  ZIEMNIAKU. Wiele radości sprawiły, nie tylko dzieciom:), prawdziwe wykopki, a także konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej.  Wszyscy wspaniale się bawili, a piękna, słoneczna pogoda umiliła nam pobyt na świeżym powietrzu.

Następnie spotkanie przeniosło się do biblioteki, gdzie przyjrzeliśmy się ZIEMNIAKOWI z bliska.  Przeprowadziliśmy kilka ciekawych doświadczeń, min. drążyliśmy studnie w ziemniakach, uczyliśmy je pływać...i dzieliliśmy się wrażeniami ze wspólnego eksperymentowania.

Przygoda z nauką. ZIEMNIAK