„Pięknie się różnimy” spotkanie integracyjne z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Utworzono: 11-12-2023

W bibliotece szkolnej, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, odbyło się inspirujące  spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie z klasy 3 b. Gościem specjalnym tego wyjątkowego wydarzenia był Pan Stanisław Kolasiński z Kaczkowa, który podzielił się swoją niezwykłą historią życia.

Pan Stanisław, mimo że stanął przed wieloma trudnościami, zainspirował młodych ludzi do dążenia do celów pomimo przeciwności losu. W wieku 18 lat uległ wypadkowi, jednak już wtedy postawił sobie ambitny cel życiowy: mimo istniejących trudności, zdecydował się dążyć do swoich marzeń. Jego motto brzmi: "Jeżeli nie można czegoś przeskoczyć czegoś, to należy to obejść."

W trakcie spotkania Pan Stanisław podkreślił, jak ważne jest ciągłe dążenie do rozwoju osobistego. On sam pokonał wiele przeszkód, zdobywając wykształcenie - ukończył szkołę średnią, studia na kierunku Technika Rolna i Leśna w Szczecinie, a następnie studia podyplomowe z zakresu BHP i pedagogiczne. Podkreślił, że w obliczu trudności w życiu kluczowe jest utrzymanie determinacji i niezłomnej woli.

Spotkanie oparte było na lekturze "Pięknie się różnimy", uczniowie mieli również  okazję obejrzeć wzruszający film poruszający temat niepełnosprawności oraz wziąć udział w zadaniach sprawnościowych.

Mamy nadzieję, że spotkanie z pewnością pozostawiło miłe wrażenia i zainspirowało uczestników do szacunku dla różnorodności oraz pokonywania życiowych trudności.