„Pasja na czterech kopytach”

spotkanie biblioteczne klasy 3 b z uczennicą Kariną Kusz

Utworzono: 20-12-2023

Dzisiaj  w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów z klasy 3 b z niezwykłą pasjonatką koni, Kariną Kusz, uczennicą klasy 6 a. To niezwykłe wydarzenie miało na celu przybliżenie zgromadzonym fascynującego świata, w którym Karina odnajduje radość i spełnienie – świata koni.

Pasja Kariny związana z końmi trwa już od dwóch lat. Uczennica nie tylko lubi zwierzęta, ale od momentu, kiedy po raz pierwszy dosiadła konia, pokochała je bezgranicznie. Regularnie uczęszcza na jazdę konną do ośrodka jeździeckiego Hajduki w Chynowie, co było początkiem jej przygody z "hobby horse".

Na swoje dziesiąte urodziny Karina otrzymała wyjątkowy prezent – voucher na jazdę konną. To wydarzenie okazało się kluczowe, ponieważ wówczas narodziła się jej pasja do koni. Nie zadowalając się jedynie jazdą, Karina postanowiła stworzyć własnego konia z "hobby horse". Pierwszy z nich powstał z bawełnianej szmatki, a kolejne z polaru. Z czasem, rozwijając swoje umiejętności, Karina zaczęła projektować szablony, dobierać materiały, szyć na maszynie i wykańczać swoje dzieła własnoręcznie.

Jako utalentowana twórczyni "hobby horse", Karina nie tylko kolekcjonuje swoje unikalne koniki, ale także bierze udział w zawodach. W kategorii "Potęga skoku" zajęła zaszczytne drugie miejsce, natomiast w kategoriach”60-70 cm” i „80-90 cm” zdobyła trzecie miejsce. Jej pasja przerodziła się w prawdziwe osiągnięcia.

Poza tym, że Karina spędza wiele czasu w ośrodku jeździeckim i tworzeniu "hobby horse", uwielbia także czytać książki o tematyce konnej. Książki te nie tylko dostarczają jej wiedzy na temat tajników jeździectwa, ale również stanowią dla niej inspirację do dalszych działań.

Nie tylko pasja i talent, ale także chęć dzielenia się swoją twórczością z innymi uczniami skłoniła Karinę do oferowania swoich umiejętności. Chętnie dla zainteresowanych tworzy unikalne koniki "hobby horse", które stanowią wyjątkową ozdobę dla miłośników koni i jeździectwa.

Podsumowując spotkanie z Kariną Kusz w naszej bibliotece było nie tylko okazją do poznania fascynującego świata koni, ale także inspiracją dla innych uczniów do odkrywania i rozwijania swoich pasji. Dzięki takim inicjatywom szkolna biblioteka staje się miejscem, gdzie każdy  może spotkać się z różnorodnymi zainteresowaniami i zdobywać nowe doświadczenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do odkrywania pasji i dzielenia się nimi z innymi!

„Pasja na czterech kopytach”