"Mam przyjaciółkę pielęgniarkę"

spotkanie czytelnicze przedszkolaków z Panią Pielęgniarką

Utworzono: 12-05-2023

Dnia 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. O tym święcie pamiętały również najmłodsze przedszkolaki, z którymi świętowała nasza szkolna pielęgniarka – Pani Justyna.

Podczas spotkania dzieci z zaciekawieniem obejrzały rekwizyty potrzebne do codziennej pracy.  Plasterki, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki…, co chwila, coś ciekawszego  Pani Justyna wyciągała z kuferka pielęgniarskiego. Wysłuchały także fragmentu książki z serii Mądra Mysz  pt.„Mam przyjaciółkę Pielęgniarkę”.

A (prawie) na koniec… badanie stetoskopem i ciśnieniomierzem, a także  bandażowanie ręki… nie były dla przedszkolaków  wcale takie straszne :).

No i na koniec zabawy ruchowe… to jest to, co nasi Dzielni Pacjenci lubią najbardziej.

Dziękujemy Pani Justynie za bardzo miłe spotkanie, a naszym przedszkolakom i ich Wychowawczyniom za obecność i upominki.

"Mam przyjaciółkę pielęgniarkę"