Kulinarna (świąteczna) podróż po Warszawie.

realizujemy z 5 b projekt "Podróże małe i duże".

Utworzono: 21-12-2023

Uczniowie z klasy 5B w ramach projektu "Podróże małe i duże" postanowili odbyć kulinarną podróż po Warszawie. W trakcie swojej wyprawy, tuż przed zbliżającymi się świętami, mieli okazję spotkać się z  kucharką szkolną, Panią Kasią.  Ta pasjonująca rozmowa skupiła się na tradycjach kulinarnych Mazowsza, szczególnie na wigilijnej kuchni mazowieckiej.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele fascynujących faktów o lokalnych potrawach i zwyczajach związanych z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Pani kucharka dzieliła się z nimi tajnikami przyrządzania tradycyjnych dań, Uczniowie byli zaangażowani w rozmowę i zadawali wiele pytań, dowiadując się nie tylko o smakowite kulinarne tradycje, ale także o znaczeniu rodzinnych spotkań i wspólnego gotowania podczas świąt. Ta kulinarna podróż po Warszawie z pewnością wzbogaciła ich wiedzę o lokalnych zwyczajach i smakach mazowieckiej kuchni wigilijnej.

Kulinarna (świąteczna) podróż po Warszawie.