CZYTAMY Z SERCEM !

z klasą 4 c

Utworzono: 29-09-2023

W piątek,  29 września nasza szkoła przyłączyła się  do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. Jest to wydarzenie łączące dwa obchodzone tego dnia święta: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W obchody włączyła się klasa 4 c, która tego dnia wzięła udział w „Spacerze Serc”. Wędrując ulicami Łęczyc, uczniowie zachęcali przechodniów do głośnego czytania oraz dbania o serce. Odwiedzili także Urząd Gminy, w którym zostali bardzo mile przyjęci przez Wójta Gminy. Zajrzeli do sklepów i na Posterunek Policji. Napotkanym rozdawali  pamiątkowe serca z sentencjami.

Docelowym miejscem spaceru był stadion sportowy. Tam na uczniów czekała niespodzianka przygotowana przez ich rodziców. Ognisko z kiełbaskami oraz wspólne gry i zabawy świetnie zintegrowały uczniów. Dziewczyny, z okazji Dnia Chłopaka, przygotowały również dla swoich kolegów pyszne marchewkowe ciasto i  upominki.
 Doskonały nastrój  zagwarantowała wszystkim piękna pogoda oraz połączenie ruchu na świeżym powietrzu z promocją czytelnictwa i zdrowego trybu życia.

P.S. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Pajączkowskiej –przewodniczącej Rady Rodziców, za ogromną pomoc w zorganizowaniu spotkania.

CZYTAMY Z SERCEM !