Wojewódzki Konkurs Poznajmy Las

31 maja 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łęczycach odbył się XIX Wojewódzki Konkurs Poznajmy Las, nad którym patronat objął Pomorski Kurator Oświaty. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: Zwierzęta naszych lasów – ptaki. W etapie wojewódzkim udział wzięło 45 uczniów klas V - VIII z 21 szkół podstawowych województwa pomorskiego.

W skład Komisji Konkursowej weszli pracownicy Nadleśnictwa Strzebielino i przedstawiciele nauczycieli przygotowujących uczniów do Konkursu.

Najwyższym poziomem wiedzy wykazali się:

• Wiktoria Skwierawska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi, która zajęła I miejsce;
  • Liwia Schwarz ze Szkoły Podstawowej w Gościcinie oraz Amelia Duda ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku zajęły ex aequo II miejsce;
  • Tymoteusz Drawski ze Szkoły Podstawowej w Baninie oraz Błażej Popiela ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku zajęli ex aequo III miejsce.

Uczestnikom gratulujemy!

W realizacji Konkursu pomogło wiele osób, za co otrzymali podziękowania:

Pan Jan Bogusławski - Dyrektor Firmy Elbor;

Pan Piotr Wittbrodt - Wójt Gminy Łęczyce;

Pani Gabriela Szmidtke - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Klimatu UG Łęczyce;

Pan Nadleśniczy Mariusz Kaliszewski - Nadleśnictwo Strzebielino;

Pani Jowita Kurach - Kierownik Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku;

Pani Marta Wasek - Dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych w Warszawie.

Jednym z punktów programu Finału Konkursu było spotkanie z Panem Jackiem Karczewskim, przyrodnikiem, autorem książek o ptakach, działaczem Stowarzyszenia Bądź na pTAK!

Za rok spotkamy się na jubileuszowej, XX edycji Konkursu Poznajmy Las.

Organizatorzy Konkursu

Wojewódzki Konkurs Poznajmy Las