Szkolny turniej szachowy rozegrany !

W pierwszym dniu  kalendarzowej  wiosny rozegraliśmy w naszej szkole Turniej Szachowy. Turniej otworzyła Pani  Dyrektor, życząc wszystkim graczom  powodzenia.  Do rywalizacji o tytuł Mistrza Szachów przystąpiło 21 miłośników gry, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w trzech   kategoriach wiekowych:

kategoria 1 – najmłodsi,

kategoria 2 - uczniowie z klas 4-8,

kategoria 3 - sędziowie !

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, Antek i  Mateusz  z klasy 8 a oraz Jasiu z klasy 7 a, którzy także rozegrali między sobą mecze.

Wszyscy szachiści w wielkim skupieniu i rzetelnej grze, walczyli o przejście do kolejnego etapu. Po przeprowadzeniu meczy eliminacyjnych i półfinału,  do ścisłego finału zakwalifikowało się 2 uczniów: Marcel Wołoszynek z klasy 4 a oraz Mateusz Makurat z klasy 8 a. Emocje sięgnęły  zenitu! W ostateczności:

I miejsce  w kategorii klas 2 zdobył KUBA OSZMANIEC z klasy 2 b,

natomiast  MARCEL WOŁOSZYNEK z KLASY 4 a zdobył puchar (wydrukowany na drukarce 3D:) i TYTUŁ  MISTRZA SZACHÓW w kategorii klas 4-8. Marcel,  pomimo młodego wieku, doskonale poradził sobie ze współzawodnikami i w ostatecznym starciu ze starszym od siebie przeciwnikiem.  GRATULUJEMY!

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy. Warto zauważyć, że w  szkole mamy  bardzo wielu zdolnych szachistów, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności (grając również w bibliotece) i już dopytują o kolejny turniej szachowy.

Składamy również podziękowania dla Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców oraz Pani Agnieszki z Urzędu Gminy za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników turnieju. Pani Iwonie za zaprojektowanie i  wydrukowanie:) oryginalnego  pucharu !

Szczególne podziękowania kieruję ja (pomysłodawczyni turnieju) pani Katarzynie  Pajączkowskiej – przewodniczącej Rady Rodziców za ogromną pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Wielkie dzięki!

Bogusia K.

Szkolny turniej szachowy rozegrany !