Łęczyce w miniaturze!

kreatywny Dzień Sołtysa w naszej bibliotece!

W dniu 13.03., z okazji Dnia Sołtysa, uczniowie z klasy 3 b wraz z wychowawczynią, sołtysem sołectwa Łęczyce, Panem Michałem oraz Paniami Bibliotekarkami  postanowili utrwalić obraz Łęczyc. Wcielili się w architektów i wykonali  makietę ważniejszych  budynków  miejscowości. Dzięki połączeniu wiedzy i wyobraźni powstał niezwykle oryginalny projekt.

Na makiecie pojawiły się między innymi stacja kolejowa, urząd gminy, poczta, szkoła, sklepy a nawet …paczkomat:)

Podczas spotkania zaprezentowana została najnowsza publikacja Pana Dariusza Piaska   „Dzieje Łęczyc oraz Godętowa, Wielistowa, Niedarzyna, Węgorni i Dąbrówki Wielkiej, od pradziejów do współczesności”, która okazała się bardzo pomocna w tworzeniu miniatury.

Po dwugodzinnej twórczej pracy zgromadzeni mogli się cieszyć niebywałym efektem końcowym. Tak oto powstały  (miniaturowe) Łęczyce, z ulicą Długą w roli głównej;).

Makietę można podziwiać na szkolnym korytarzu. Serdecznie zapraszamy!

P.S. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 3 b  za ich ogromną inwencję twórczą. Słowa podziękowania kierujemy również do Pana Michała, a z okazji Dnia Sołtysa życzymy wszelkiej pomyślności i zadowolenia ze sprawowania pieczy nad swoim sołectwem.

Łęczyce w miniaturze!