Czytanie przez podróżowanie

wycieczka klasy 3 b do Lęborka

We wtorek, 15 listopada uczniowie z klasy 3 b, biorący udział w projekcie czytelniczym „Podróżowanie przez czytanie”, wybrali się do Lęborka. Najpierw wzięli udział w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez Panie Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć były Krasnoludki z książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi” , Marii Konopnickiej. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić całą bibliotekę, poszperać w księgozbiorze i zagrać w  gry planszowe. Na zakończenie wizyty w bibliotece  odwiedzili Smoczą Jamę - miejsce wielu imprez i uroczystości.

Kolejną atrakcją dnia była wizyta w  Lęborskim Muzeum. Tam  odbyły się warsztaty gliniarskie, podczas których uczniowie lepili… oczywiście krasnoludki z książki Marii Konopnickiej. Niepowtarzalne, własnoręcznie wykonane skrzaty, przyjechały z nami do szkoły i czekają teraz na pomalowanie.

Dzieci zwiedziły również muzeum, a na koniec wybrały się do pobliskiego Parku Chrobrego na Wieżę Ciśnień. Tam uczestniczyły w multimedialnych warsztatach archeologicznych oraz poznały wiele ciekawostek związanych z wodą.   Na szczycie wieży podziwiały także panoramę Lęborka.

Ach, co to był za dzień!. Zaczytany, pełen wrażeń i  nowych doświadczeń.

B.K.

Czytanie przez podróżowanie