Czytamy z klasą 3 b

realizacja modułu II projektu "Lekturki spod chmurki".

W Bullerbyn jest zawsze wesoło…

Realizując  II moduł projektu  „Lekturki spod chmurki”  uczniowie z klasy 3 b podróżują po Europie!

Podczas zajęć odwiedzili  wirtualnie Szwecję. Poznali  tradycje kraju, zwiedzili  najsłynniejsze zabytki, a czytając książkę Astrid Lindgren,  zaprzyjaźnili się z sześciorgiem dziećmi mieszkających w malutkiej szwedzkiej wiosce – Bullerbyn.

Trzecioklasiści, bogatsi o nowe wiadomość,  przystąpili do działania. Uzupełnili kolejne karty w lekturniku, wykonali  plakaty tematyczne oraz  zorganizowali wystawkę książek o Europie.

A, gdy za oknem śnieg, to nie ma co siedzieć w klasie, tylko realizować kolejne działania związane z projektem. Zatem we wtorek, uczniowskim szaleństwom na powietrzu  nie było końca. Bitwa na śnieżki, zawody saneczkarskie, malowanie śniegiem akcentów związanych z książką, a na koniec lepienie ze śniegu dzieci z Bullerbyn, to jest to ...co  uczniowie lubią zimą najbardziej.

W Bullerbyn jest zawsze wesoło...ale w Łęczycach również!

B.K.

Czytamy z klasą  3 b