Andrzejki w naszej szkole

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze...

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają przenieść w świat marzeń i fantazji. Wróżby dla dzieci klas I - III przygotowali ich starsi koledzy z klas VII i VIII pod opieką wychowawców. Starszaki przebrani za wróżki i wróżbitów przepowiadali swoim młodszym koleżankom i kolegom, co ich czeka w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Była to lekcja klasowej i międzyklasowej  integracji.

Dziękujemy wychowawcom i uczniom klas VII i VIII za przygotowanie andrzejkowej zabawy dla uczniów młodszych klas .

Andrzejki w naszej szkole