... święto kreatywności w naszej szkole

15  września Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność  szkolną  na obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - święta kreatywnych i odważnych działań!

Tego dnia  na szkolnym korytarzu zagościło  wiele kropek i kropeczek. Kolorowe piegi  znalazły się również na twarzach uśmiechniętych  uczniów. Historię powstania święta , czyli opowiadanie o Vashi, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, można było poznać, czytając i oglądając tematyczną wystawkę na holu szkoły.

W myśl motta „  Kiedy coś planujesz? Kiedy o czymś marzysz? Narysuj coś na kropce, a na resztę się odważysz !

wspólnymi siłami stworzyliśmy Drzewko Kreatywności, na którego gałęziach umieściliśmy kółka pełne uczniowskich  marzeń i talentów.

Rozstrzygnęliśmy także szkolny konkurs pt.: „Jesień inspirowana kropką”, polegający na wykonaniu pracy plastycznej, nawiązującej do wylosowanej  wcześniej kropki. Pani Kornelia z Biblioteki Publicznej oraz Pani Lidia miały nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkie prace były pomysłowe i pełne (ukrytych!) talentów. W ostateczności, w  kategorii klas I-III zwyciężyła III c, natomiast w kategorii klas IV-VIII,  pierwsze miejsce zdobyła klasa VIII c. Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom  serdecznie gratulujemy!

Pamiętajmy, nie tylko w Dniu Kropki, że w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.