"Inność innych akceptuję i dlatego ich szanuję"

spotkanie czytelnicze w klasie 3 b z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Hasło to przyświecało spotkaniu czytelniczemu z klasą 3 b z okazji „Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami”.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgosia z synem Maksymilianem oraz  dyrektor szkoły Pani Magdalena Petta.

Podczas spotkania dziewczyny  z klasy 5 b zaprezentowały tematyczną scenkę,   następnie Pani Małgosia przeprowadziła bardzo ciekawą pogadankę na temat niepełnosprawności, zwracając szczególną uwagę na chorobę  syna – autyzm. Uczniowie poznali pełnego pasji Maksymiliana, który uwielbia górskie wędrówki, morskie kąpiele i pizzę.   Na zgromadzonych duże wrażenie zrobiło zaprezentowanie tableta z oprogramowaniem Grid for Pad, przy pomocy którego  Maksiu bez problemu komunikuje się w szkole i poza nią.
Na zakończenie  Pani  Gosia przeczytała  zebranym książkę „Doskonały projekt” o mocnych stronach uczniów autystycznych.  Przypomniała również uczniom, jak budować dobre relacje, uczyć się nawzajem szacunku i zrozumienia.

Żegnając się z gośćmi trzecioklasiści  „przybili piątkę” z Maksymilianem i zaprosili go na kolejne spotkanie.

Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie i Maksymilianowi za bardzo wartościową lekcję o tolerancji i akceptacji.

B.K.

"Inność innych akceptuję i dlatego ich szanuję"