Przepisujemy Tolkiena

Drodzy Czytelnicy !

Z przyjemnością informujemy, że biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Przepisujemy Hobbita” organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.
Akcja ogłoszona z okazji 130. rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena, wypadającej w 2022 roku.

Otrzymaliśmy już fragment do przepisania. Jest to strona 298 z „Władcy Pierścieni”, która stanowi kontynuację lektury szkolnej „Hobbit”.

Zapraszamy serdecznie uczniów i nauczycieli do wspólnego tworzenia rękopisu. Przepisywane fragmenty będzie można przepisywać różnym krojem pisma… piórem, długopisem, ozdabiać rysunkami, inicjałami lub ramkami. Dla ułatwienia  w bibliotece  będzie dostępna  liniatura, którą będzie można podłożyć pod kartkę.

Czekamy w bibliotece  na  chętnych do wzięcia udziału w tej przygodzie.

Przepisane teksty zostaną odesłane do organizatorów i ze wszystkich nadesłanych prac zostaną złożone ręcznie kopiowane książki Tolkiena.

Przepisujemy Tolkiena