Podróże małe i duże. Poznajemy zawody - dyżurny ruchu

"Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki... "O psie, który jeździł koleją".

W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy III b, uczestnicy międzynarodowego projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”, spotkali się z Panem Damianem  – pracownikiem kolei, wykonującym na stacji w Potęgowie zawód dyżurnego ruchu. Pan Damian opowiedział na czym polega jego praca oraz jak wygląda przygotowanie drogi przebieg pociągu na obsługiwanym przez niego odcinku. Podzielił się różnymi ciekawostkami i zdjęciami, zaprezentował także tematyczne książki oraz filmy o bezpieczeństwie kolejowym.  Dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje i innych bezpieczeństwo na przejściach i przejazdach kolejowych.  Spotkanie z Panem Damianem było kolejnym z realizowanego modułu „Podróże małe i duże ”. Wcześniej trzecioklasiści odwiedzili, w miejscu pracy na nastawni w Godętowie, Panią Barbarę, wykonującą również zawód dyżurnego ruchu. Pani Barbara, w ciekawy sposób, przybliżyła uczniom obsługę urządzeń potrzebnych do wykonywania zawodu. Zrobiła dzieciom również miłą niespodziankę, pozwoliła nadzorować przebieg pociągu pośpiesznego mknącego po szynach przez Godętowo do Kołobrzegu. Po takich ciekawych spotkaniach każdy trzecioklasista będzie pamiętał o odpowiednim zachowaniu się na stacji i  w jej pobliżu , a także szanował odpowiedzialną  pracę pracowników kolei.

Podróże małe i duże. Poznajemy zawody - dyżurny ruchu