„Ach, ta Pippi, nasza Pippi! Od pomysłów głowa kipi”.

29 września obchodzony jest w Polsce Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu przypada rocznica urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Głównym celem akcji jest promowanie wśród najmłodszych czytelnictwa oraz  zachęcanie ich do głośnego i samodzielnego czytania.

W ramach akcji w bibliotece szkolnej, we współpracy z GBP w Łęczycach, odbyło się spotkanie z uczniami klasy „0 B” pod hasłem „Ach, ta Pippi, nasza Pippi! Od pomysłów głowa kipi”. Tematem spotkania była Pippi Pończoszanka, najbardziej zwariowana i nieprzewidywalna bohaterka powieści dla dzieci.  Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczennice z kółka bibliotecznego oraz wysłuchali fragmentu powieści Astrid Lindgren, przeczytanego przez Panią Agnieszkę Damaszke, bibliotekarza z GBP w Łęczycach. Następnie najmłodsi rozwiązywali zagadki związane z Pippi.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki szkolnej oraz biblioteki publicznej i do czytania książek, które według Wisławy Szymborskiej jest „Najpiękniejszą zabawą, jaką mogła sobie ludzkość wymyśleć”.