O Muminkach wiemy wszystko!

spotkania czytelnicze dla klasy 0A i klas pierwszych

Listopadowe spotkanie klasy 0A w ramach projektu „Biblioteka Przedszkolaka” odbyło się w bibliotece. Pani Agnieszka z Biblioteki Publicznej przeniosła dzieci do krainy bohaterów zamieszkujących Dolinę Muminków. Podczas spotkania z Muminkami i zaczarowanym kapeluszem, dzieci wysłuchały fragmentu książki i przekonały się jaką moc ma znaleziony przez Muminka kapelusz.  Następnie, grając w memory,  poznały wszystkich bohaterów opowiadania  Tove Jansson.
    Muminki  bardzo spodobały się Paniom Bibliotekarkom, dlatego  postanowiły zaprosić jeszcze tego samego dnia do biblioteki  klasy pierwsze.  Uczniowie  z radością przyjęli zaproszenie i …doskonale  bawili się na zajęciach. Za wielkie emocje towarzyszące im podczas gry  w muminkowe memory otrzymali książki, pozyskane przez bibliotekę w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek”.  Mamy nadzieję, że  „Wyprawka czytelnicza” będzie pomocna w  doskonaleniu pięknej nauki czytania.

O Muminkach wiemy wszystko!