Kropkowy zawrót głowy... w szkole i bibliotece

Kropkowy zawrót głowy

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, rozwijania talentów, pobudzania wyobraźni oraz dobrej zabawy. Dzień ten swój początek zawdzięcza, wydanej w 2003 roku przez Peter H. Reynoldsa, książce pod tytułem “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce oraz wspaniałej i mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Nasza szkoła świętowała Dzień Kropki na wiele sposobów.  Z samego rana Bibliotekę Szkolną i GBP w Łęczycach odwiedziły maluchy z klas „0”, które obejrzały, przygotowany na podstawie książki „Kropka”, teatrzyk kamishibai. Dowiedziały się one również, czym jest kod Morse’a i zobaczyły, jak przy jego użyciu można zaszyfrowywać tytuły książek. Dzieci z najmłodszych klas wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Jesień”. Dla uczniów klas IV-VIII Biblioteka Szkolna wraz z Samorządem Szkolnym oraz GBP przygotowały grę terenową „Poszukiwacze zaginionych kropek”. Kropki pojawiły się tego dnia na szkolnych korytarzach, a także  na ubraniach uczniów i nauczycieli. W rywalizacji klas, w kategorii I-III, zwyciężyła klasa  II b, II miejsce zajęła III b, III miejsce przypadło klasom  I b i II c.  W kategorii IV-VIII   zwyciężyła IV a, przed VII b oraz klasą VI a.Gratulujemy !

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. Do zobaczenia za rok.

Kropkowy zawrót głowy... w szkole i bibliotece