I Międzynarodowa Edycja Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu W Czytaniu na Przerwie, połączona z zabawą biblioteczną „Wylosuj sobie książkę na jesienne dni”.

W czasie przerwy dzieci się nudzą? W naszej szkole pewnie nie, zwłaszcza podczas świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W pierwszym tygodniu października biblioteka zaproponowała dzieciom zabawę biblioteczną pt: „Wylosuj sobie książkę na jesienne dni”. W wejściu do biblioteki umieszczono drzewko z różnokolorowymi papierowymi listkami – losami. Tuż obok, na stoliku leżały książki do wylosowania w kategoriach: dla najmłodszych (kolor czerwony), dla nieco starszych (kolor zielony), dla zainteresowanych sportem (kolor pomarańczowy), dla miłośników książek „zrób to sam” (kolor żółty).    Loteria książkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w poniedziałek, 5 października, kiedy to włączyliśmy się do pobijania  rekordu w czytaniu na przerwie.  Frekwencja wśród czytelników  dopisała. Cieszymy się zatem,  że dołożyliśmy chodź małą czytelniczą cegiełkę do akcji  realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest popularyzowanie czytelnictwa.
        Organizatorem przedsięwzięcia jest  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim, która po podliczeniu wyników jeszcze w tym roku ogłosi,  czy pobiliśmy rekord z ubiegłych lat. Trzymamy kciuki!