Wspólne świętowanie Dnia Niepodległości uczniów klas trzecich

Dzień  8 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łęczycach był dniem szczególnym i wyjątkowym dla całej społeczności uczniowskiej, a zwłaszcza dla uczniów klas trzecich. W tym dniu klasę IIIB odwiedzili uczniowie klasy III z Brzeźna Lęborskiego, którzy wspólnie z wychowawczyniami – P. Magdaleną Petta oraz P. Dorotą Pranga czynnie uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym odzyskaniu niepodległości. Po apelu nastąpił dalszy ciąg świętowania- uczniowie jak na prawdziwych patriotów przystało wyklejali kontury Polski serduszkami w barwach narodowych. Podczas zajęć  integracyjnych towarzyszyła  uczniom radosna i przyjazna atmosfera w czasie wspólnie wykonywanego zadania. Takie lekcje sprzyjają  prawidłowej komunikacji, nawiązywaniu pozytywnych kontaktów między uczniami, a u niektórych dzieci wzrasta pewności siebie. To wszystko wpływa  na łatwość w podejmowaniu  odważnych decyzji oraz otwarciu na drugiego człowieka tak ważnych w dzisiejszych czasach.  Po zakończeniu pracy nastąpiła prezentacja wspólnie wykonanych dzieł i pamiątkowa, wspólna fotografia uczniów obu szkół. Następnie uczniowie udali się do biblioteki szkolnej gdzie wzięli udział we wspólnej zabawie poznając prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka-czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersena. Bibliotekarka-Pani Bogusława Kondratko przeczytała dzieciom fragmenty książki Ł. Wierzbickiego „Dziadek i Niedźwiadek”, na podstawie której uczniowie rozwiązywali zadania m. in. odszukiwali na globusie miejsca związane z losami bohaterów książki. Wszystkie te przedsięwzięcia  zintegrowały uczniów obu szkół oraz poszerzyły wiedzę związaną z historią Polski.

Wspólne świętowanie Dnia Niepodległości uczniów klas trzecich