Twórczość ludowa w Gminie Łęczyce – innowacja pedagogiczna.

Spotkanie pierwsze - Wiklina papierowa

W naszej szkole  od lutego do czerwca prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt: „Twórczość ludowa w Gminie Łęczyce – warsztaty”, której inicjatorkami są Anna Kotłowska i  Bogusława Kondratko. Głównym celem przedsięwzięcia jest kształtowanie szacunku do dziedzictwa własnego regionu oraz rozwijanie kreatywności dzieci. Zajęcia skierowane są do uczniów klasy VI c, którzy podczas spotkań z twórcami ludowymi poznają techniki rękodzielnicze: wikliniarstwo, malowanie na szkle, rzeźbiarstwo.

18 lutego, uczniowie podjęli się wyplatania koszyczka z wikliny papierowej.  Pracy dzieci przyglądała się Pani Teresa Keller z Bożegopola – znawczyni tej techniki. Pierwsze próby wychodziły nieco niezdarnie,  ale już kolejne kroki  wyplatania przyniosły pożądane efekty.

Wspólna nauka wikliniarstwa papierowego dała uczniom poczucie mile spędzonego czasu.  W sposób kreatywny przyczynili się do recyklingu  niepotrzebnych gazet i sprawili sobie oraz bliskim ogromną radość.
          Dziękujemy Pani Teresie za cierpliwość i podzielenie się swoją pasją Zapraszamy również  do biblioteki szkolnej na wystawę wiklinowego rękodzieła w wykonaniu Pani Teresy oraz na marcową  relację z warsztatów malowania na szkle.

Twórczość ludowa  w Gminie Łęczyce – innowacja pedagogiczna.