„Szydełkowe cudeńka”. Warsztaty szydełkowania

We wtorek, 22 października z uczniami klasy VIII c spotkała się pani Małgorzata Smoliszek z Bożegopola - autorka zabawek wykonanych na szydełku, które w październiku można podziwiać na wystawie w bibliotece. Oprócz maskotek Pani Małgosi, można również zobaczyć  robótki ręczne w wykonaniu nauczycielek  - Pani Elżbiety Gałęziewskiej i Pani Iwony Ławniczak.

Pani Małgorzata swoją pasję do szydełka odkryła w szkole podstawowej, na zajęciach praktyczno – technicznych. W latach późniejszych dziergała  na szydełku  skarpetki, serwetki, czapki, szaliki. Trzy lata temu, po narodzinach swojego wnuka  Gabriela, zaczęła tworzyć  maskotki, pierwszą zabawką był konik, oczywiście podarowany Gabrysiowi.

Pani Małgorzata, swoimi umiejętnościami  lubi się dzielić  z innymi.  Podczas  warsztatów, z pomocą wychowawczyni - pani Iwony oraz Pani Alicji Godzisz z Łęczyc,  zapoznała młodzież z techniką szydełkowania. Większość  słuchaczy  uczyła się tej sztuki  od podstaw, ale w czasie godzinnej nauki opanowała technikę wykonywania oczek łańcuszka.  Ba, nawet stworzyła  (i to jakie !) bransoletki.

Na zakończenie, wręczając upominek, młodzież serdecznie podziękowała Pani Małgorzacie za spotkanie i podzielenie się swoimi  umiejętnościami oraz zaprosiła na kolejne warsztaty.

B.K.

„Szydełkowe cudeńka”. Warsztaty szydełkowania