„Nasza Polska” ciekawa lekcja historyczno - biblioteczna

13 listopada w bibliotece, odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Nauczyciele przedmiotowcy czytają Dzieciom”. Tym razem do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Danutę Wałdowską – nauczyciela historii oraz klasę 0B. Pani Danusia poprowadziła  dla dzieci interesującą pogadankę na temat symboli narodowych,  omówiła poszczególne elementy flagi, godła i hymnu narodowego. Aby zobrazować poruszane tematy, przeczytała dzieciom wiersze z książki „Nasza Polska” autorstwa Anny Paszkiewicz. Uczniowie z uwagą przysłuchiwali się ciekawej prelekcji, wzięli również udział w zabawach. Na koniec, podkreślając że są prawdziwymi patriotami, odśpiewali hymn państwowy. Wielkie słowa uznania kierujemy do Seweryna z tejże klasy, który pięknie zaśpiewał wszystkie cztery  zwrotki hymnu. Brawo!

Uczniowie swoim zaangażowaniem podczas zajęć oraz znajomością „Katechizmu polskiego dziecka”  udowodnili, że śmiało można ich nazwać prawdziwymi Polakami.

B. K.

„Nasza Polska” ciekawa lekcja historyczno - biblioteczna