Młody Festiwal Folkowy. Podsumowanie projektu

W niedzielę, 20 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Luzinie podsumowaliśmy projekt „O Kaszubach Opowieści Kilka…” Było nam ogromnie przyjemnie gościć na tak pięknie zorganizowanej regionalnej imprezie. Czego tam nie było ! Opowieści o Kaszubach kilka ... przedstawiły, oprócz grupy z naszej szkoły, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luzinie oraz Szkoły Podstawowej w Gowinie. Każda z drużyn zaprezentowała swoje projektowe dokonania na specjalnie przygotowanych stanowiskach oraz na scenie. W podziękowaniu za udział w projekcie otrzymaliśmy od organizatorów liczne nagrody i dyplomy.

Miłośnicy robótek mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział warsztatach rękodzieła, na innych czekały konkursy z nagrodami oraz  rodzinny Non – talent Show by „Fistaszki”. Przy muzyce zespołu „Bazu-Baccina” nogi same rwały się do nauki kaszubskiego tańca.

Po intensywnych zajęciach można było posilić  się chlebem ze smalcem oraz zupą z kuchni polowej a także  skosztować przepysznych  słodkich wypieków.

Mojej projektowej  grupie oraz ich rodzicom serdecznie dziękuję za przybycie oraz wspólną zabawę.

Projekt O Kaszubach był dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach ogólnopolskiego programu EtnoPolska 2019

B.K.

Młody Festiwal Folkowy. Podsumowanie projektu