Dzień Radia

Okazją do kolejnego spotkania były obchody nietypowego święta, a mianowicie „Dnia Radia”. Tym razem bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy V c, z którymi spotkał się Pan Bogdan Godzisz z Łęczyc.  Jak  wiadomo, Pan Bogdan jest miłośnikiem starych  telefonów i radioodbiorników. W ciągu ostatnich lat widywał się  już z uczniami naszej szkoły, aby opowiedzieć o swoim hobby. I tym razem z ogromną przyjemnością spotkał się z młodzieżą, aby zaprezentować przyniesione ze sobą radia i najnowszy nabytek – działający gramofon Bambino z 1969 roku. Dzieci poznały historię radia oraz życiorys jego wynalazcy. Obejrzały eksponaty,  wysłuchały kilku utworów odtworzonych na starym gramofonie oraz rozwiązywały tematyczne  łamigłówki.
       Na zakończenie, w podziękowaniu za interesujące spotkanie, grupa uczniów przygotowała dla Pana Bogdana prezentację  wiersza Juliana Tuwima … „Ptasie radio”.

Dzień Radia