Intendentka

Informacje dla rodziców:

Drodzy Rodzice, dziękujemy za zaufanie dla naszej pracy i powierzenie nam  opieki nad Waszymi dziećmi, także od strony żywienia.

Przypominamy, że nad pracą naszego zespołu sprawuje pieczę Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wejherowie.

Przedszkole nasze oferuje swoim wychowankom trzy posiłki dziennie, które są uwarunkowane czasem pobytu dziecka w przedszkolu. Racje pokarmowe realizowane są w ok. 70% całodziennej racji pokarmowej rozłożonej na trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Jadłospisy przedszkola układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci na  podstawie wytycznych  Instytutu Żywności i Żywienia.

Na tablicy ogłoszeń dla Rodziców przedstawiony jest jadłospis na cały tydzień.

(z przyczyn niezależnych  od nas Stołówka zastrzega sobie zmiany w jadłospisie.)

W naszej kuchni nie korzystamy z gotowych produktów typu: sałatki ze słoików, mięso konserwowane. Podajemy dzieciom produkty najwyższej jakości.

Sami robimy : gołąbki, naleśniki, kluski leniwe, racuchy drożdżowe.  Wypiekamy ciastka z ziarnami, eklerki, biszkopty itp.  Wykonujemy na świeżo surówki z warzyw tuż przed podaniem. Podajemy prawdziwe masło, bio jogurty i soki. Zwracamy uwagę,  aby produkty nie były chemicznie konserwowane. Staramy się podawać dzieciom takie posiłki, które najbardziej lubią, muszą jednak być urozmaicone i wartościowe, wykonane smacznie jak w domu. W ciągu dnia dzieci mają nieograniczony dostęp do wody, otrzymują także herbatę owocową, rumiankową, miętową lub sok.

Zawsze jesteśmy przygotowani  na dokładki.

Opłata za żywienie pobierana jest z góry       do 10-tego dnia każdego miesiąca.

Płatności można dokonać : gotówką u Intendentki lub przelewem na konto:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łęczycach

KBS oddział Łęczyce nr konta:

51 8350 0004 3900 3039 2000 0010 - PUNKT PRZEDSZKOLNY

72 8350 0004 3900 3039 2000 0020 - SZKOŁA

Warunkiem dokonania odpisu jest wcześniejsze zgłoszenie nieobecności dziecka telefonicznie pod nr 58 678 07 34 lub osobiście, w godz. 7.30-14.00. Odpis realizuje się następnego dnia nieobecności. Dotyczy to zarówno posiłków pełnopłatnych jak i refundowanych przez OPS.

Odpłatność za wyżywienie w oddziale przedszkolnym wynosi:

1. Śniadanie        – 1,50 zł
  2. Obiad               -  3,50 zł
  3. Podwieczorek -  1,50 zł

Śniadanie :

- zawiera mleko z dodatkiem produktów zbożowych;

-  pieczywo mieszane, masło, wędliny, sery, jaja, różnorodne pasty, warzywa i owoce;

- napoje w postaci herbaty owocowej,  czarnej, mleko lub kakao;

Obiad:

- zupa na maśle lub mięsie,  z dużą ilością jarzyn, natki pietruszki oraz z dodatkiem głównego składnika, który nadaje jej charakterystyczny smak;

- drugie danie: produkty białkowe jak chude mięso, drób, ryby, jaja, ser. Produkty objętościowe to ziemniaki, kasze,  makarony. Niezbędne dodatki warzyw w postaci surówek.

- kompot owocowy ( w zimie z mieszanki owoców mrożonych).

Podwieczorek:

Wykaz substancji i produktów powodujących alergie lub reakcje nietolerancji:

1. Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz.
  2. Skorupiaki i produkty pochodne;
  3. Jaja i produkty pochodne;
  4. Ryby i produkty pochodne  (z wyjątkiem żelatyny rybnej);
  5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
  6. Soja i produkty pochodne;
  7. Mleko i produkty pochodne;
  8. Orzechy tj. migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, pistacjowe i produkty pochodne;
  9. Seler i produkty pochodne;
  10. Gorczyca i produkty pochodne;
  11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
  12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg
  13. Łubin i produkty pochodne;
  14. Mięczaki i produkty pochodne;

Produkty powodujące alergie: 1-gluten, 3-jaja, 4-ryby, 7-mleko, 9-seler.

Przypominamy, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba,że występuje wyraźne wskazanie lekarza (w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka)