Zajęcie logopedyczne w grupie "0" - Filia Brzeźno Lęborskie.

Ćwiczenia słuchowe wchodzą w skład ćwiczeń wstępnych lub zasadniczych w terapii logopedycznej.

Należy podkreślić, jak ważny jest słuch w rozwoju mowy i w terapii logopedycznej. Wykształcenie koncentracji uwagi słuchowej, umiejętność identyfikacji konkretnego dźwięku, pamięć słuchowa, umiejętność różnicowania cech dźwięków są to bazowe umiejętności potrzebne do rozróżniania dźwięków mowy. Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu analizatora słuchowego dziecko spostrzega , zapamiętuje i rozpoznaje dźwięki, wśród których znajdują się i dźwięki mowy.

Dnia 25.10.2022 roku w  grupie „O” – Filia Brzeźno Lęborskie zostało przeprowadzone  zajęcie logopedyczne, którego celem było usprawnienie  analizatora słuchowego. Na zajęciu logopedycznym dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne - „ Buźki logopedyczne”, ćwiczenia słuchowe -rozpoznawanie dźwięków z domowego otoczenia  i ćwiczenia grafomotoryczne. Przedszkolaki na zakończenie naszego spotkania i przepięknie wykonane ćwiczenia otrzymały słodki upominek.