Zajęcie logopedyczne w grupie 0 "a", 0 "b".

Ćwiczenia słuchowe wchodzą w skład ćwiczeń wstępnych lub zasadniczych w terapii logopedycznej, a także stanowią część profilaktyki logopedycznej.

Należy podkreślić, jak ważny jest słuch w rozwoju mowy w ontogenezie – i jak ważny jest też w terapii mowy. Wykształcenie koncentracji uwagi słuchowej, umiejętność identyfikacji konkretnego dźwięku, pamięć słuchowa, umiejętność różnicowania cech dźwięków (długości trwania, donośności, barwy oraz wysokości) są to bazowe umiejętności potrzebne do rozróżniania dźwięków mowy. Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu analizatora słuchowego dziecko spostrzega , zapamiętuje i rozpoznaje dźwięki, wśród których znajdują się i dźwięki mowy. Poziom rozwoju percepcji słuchowej w zasadniczy sposób decyduje o postępach w rozwoju mowy i nauki czytania.

Dnia 27.10.2021 roku w  grupie  O „b” i dnia 29.10.2021 roku w grupie O „a” zostały przeprowadzone zajęcia logopedyczne, których celem było usprawnienie  analizatora słuchowego .  Na zajęciach dzieci  z chęcią wykonywały liczne ćwiczenia słuchowe  i ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne  np: ćwiczenia  oddechowe, ćwiczenia: „ Buźki logopedyczne”, rozpoznawanie dźwięków instrumentów muzycznych, zabawa ruchowa przy dźwiękach muzyki, określanie na materiale obrazkowym występowania  głosek szeregu szumiącego i głosek szeregu syczącego  itp. Przedszkolaki na zakończenie naszego spotkania otrzymały słodki upominek.

Galeria zdjęć: grupa 0 "a" i grupa 0 "b".

Zajęcie logopedyczne w grupie 0 "a", 0 "b".